حلول ماه ربیع الاول
1391/08/17 11:20:27
سرویس صحن
قاضی‌پور در نطق میان دستور:

دیه کشته‌شدگان سانحه هوایی ارومیه هنوز پرداخت نشده است

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از رفتارهای دولت در بی‌توجهی به کارگران و حمایت یک‌جانبه از کارفرمایان تاکید کرد: پیشنهادات جدیدی که برای اصلاح قانون کار مطرح شده، خلاف شرع است.
دیه کشته‌شدگان سانحه هوایی ارومیه هنوز پرداخت نشده است عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از رفتارهای دولت در بی‌توجهی به کارگران و حمایت یک‌جانبه از کارفرمایان تاکید کرد: پیشنهادات جدیدی که برای اصلاح قانون کار مطرح شده، خلاف شرع است. https://cdn.icana.ir/d/019/7760.jpg دیه,کشته‌شدگان,سانحه,هوایی,ارومیه,هنوز,پرداخت,نشده,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نادر قاضی‌پور در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 17 آبان) در نطق میان دستور خود گفت: عاشورا به ما درس داد تا امام حسین (ع) را تنها نگذاریم یعنی امروز ولایت فقیه را تنها نگذاریم و از رهبر خود دفاع کنیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات تولید و لزوم تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: چرا کاری کنیم تا رهبر نظام برای استفاده از تولیدات داخلی حکم حکومتی صادر کند و این واردات ماشین لوکس چیست؟ مگر مقام معظم نفرموده است که باید از این دست اقدامات دوری جست؟

قاضی‌پور با تاکید بر لزوم برخورد با این دست از اقدامات گفت: روز گذشته از وزیر دادگستری سوال کردم چرا تعزیرات حکومتی با واردکنندگان ماشین‌های لوکس با ارز دولتی برخورد نکردند و ایشان مطرح کردند که بعد از آن باز هم مجوز واردات خودرو را به برخی اعطا کردند.

وی تاکید کرد: منشا فساد کجاست؟ مسئول این فساد کیست؟ مسئولان عالی قضایی و اطلاعاتی و بازرسی باید این منشاء را بخشکانند.

این نماینده مردم در مجلس با انتقاد از واردات میوه تصریح کرد: چرا با این همه میوه، واردات میوه داریم و چرا با این همه تولید گندم، از خارج از کشور گندم وارد می‌کنیم؟ این اقدامات ضربه‌های اساسی به کشور نیست.

وی با تاکید بر این که مواد اولیه کالاهای اساسی باید وارد شود نه خودروهای لوکس و میوه و گندم افزود: امروز دغدغه ما حمایت از کارگران است وبخشنامه‌هایی که تامین اجتماعی آن‌ها را صادر می‌کند، خلاف قانون است.

قاضی‌پور قانونمداری و دفاع از حقوق کارگران را وظیفه امروز تمام مسئولان توصیف و تصریح کرد: پیشنهادات جدیدی که برای اصلاح قانون کار مطرح شده خلاف شرع بوده وبه جای این که سه جانبه باشد، یک جانبه بوده و تنها در پی حمایت از دولت است.

وی تاکید کرد: آیا دولت فقط مدافع کارفرماست و هیچ اعتنایی به کارگر ندارد؟ مگر بیمارستان‌های تامین اجتماعی با خون کارگران ساخته نشده است؟ پس چرا در پی واگذاری آن به دولت هستند؟

قاضی‌پور با تاکید بر این که مجلس شورای اسلامی در پی حمایت از حقوق کارگران است، گفت: ما خدمتگزاران نظام وسرباز ولایت هستیم واز کارگران که بسیجیان خط مقدم تولید هستند دفاع می‌کنیم.

نماینده مردم ارومیه در تشریح مشکلات حوزه انتخابیه با اشاره به مشکلات تالاب‌ها و دریاچه‌ها گفت: طرحی در مجلس برای رسیدگی به مسائل تالاب‌ها و دریاچه‌ها وجود دارد که به زودی به آن رسیدگی شده و امیدواریم با موافقت مجلس نیز روبه‌رو شود.

قاضی‌پور با اشاره به مشکلات جاده‌ای تاکید کرد: سالانه تعداد زیادی از مردم در جاده‌ها به خاطر عدم ایمنی این جاده‌ها جان خود را از دست می‌دهند و هنوز مساله هواپیمای ارومیه مورد رسیدگی قرار نگرفته و دیه آنان پرداخت نشده است.

این نماینده مجلس در تشریح مشکلات آبرسانی و سدها گفت: آب‌بندهای کوچک روستاها را نجات داده و از آن‌ها در برابر سیل و خشکسالی حفاظت می‌کنند و با توجه به این مساله وزیر نیرو با چه توجیهی سدهای در حال پیش روی را تعطیل می‌کند؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن با انتقاد از افزایش قیمت بلیت هواپیما تاکید کرد: چه طور سوال از رئیس‌جمهور را قبول نمی‌کنید اما به دنبال تصویب استیضاح از رئیس قوه هستید؟ این تفکر خارج از مدار عدالت است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet