هدر موبایل
1391/08/17 11:17:29
سرویس صحن
فرهنگی در نطق میان دستور:

دانشگاه آزاد ملک خصوصی هیچ کس نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام اینکه متأسفانه هم اکنون شایسته سالاری جای خودش را به باندبازی داده است، گفت: هم اکنون وزیر علوم و برادر محترمشان باید توجه داشته باشند که مطالبات ملی در تغییر ریاست دانشگاه آزاد برای این نبود که خاندان ها جابه جا شوند، بلکه هدف اصلاح رویه و رفتارهای مدیریتی بوده است، لذا این دانشگاه ملک خصوصی کسی نیست.
دانشگاه آزاد ملک خصوصی هیچ کس نیست عضو کمیسیون عمران مجلس با اعلام اینکه متأسفانه هم اکنون شایسته سالاری جای خودش را به باندبازی داده است، گفت: هم اکنون وزیر علوم و برادر محترمشان باید توجه داشته باشند که مطالبات ملی در تغییر ریاست دانشگاه آزاد برای این نبود که خاندان ها جابه جا شوند، بلکه هدف اصلاح رویه و رفتارهای مدیریتی بوده است، لذا این دانشگاه ملک خصوصی کسی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/12620.jpg دانشگاه,آزاد,ملک,خصوصی,هیچ,کس,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدحسین فرهنگی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 17 آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور با بیان اینکه کشور هم اکنون در شرایط خاصی قرار دارد گفت: متأسفانه مخالفان ملت ایران در چند وقت اخیر فعالیت های خود را توسعه داده اما این موضوع قابل توجه است که این اقدامات به طور حتم بیش از آسیب رساندن به ملت ایران موجب بروز مشکلاتی برای این کشورها می شود از طرف دیگر رفتار دوگانه غرب در موضوعات سیاسی و اقتصادی ایران موجب آسیب دیدن نظریه های آنها شده است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی و مشکلات اقتصادی مسئولان اجرایی مسئولیت زیادی در حل مشکلات دارند افزود: به طور حتم تهدید کشورهای غربی با مدیریت مسئولان می تواند به فرصت و اصلاح شرایط اقتصادی ختم شود.

وی ادامه داد: توسعه صادرات، کاهش وابستگی هزینه های جاری به درآمدهای نفتی، واقع شدن نرخ ارز و خودکفایی در تولید محصولات از دیگر فواید این موضوع به شمار می آید.

فرهنگی با تأکید بر اینکه در حوزه سیاسی مسئولان باید منافع ملی را به منافع گروهی ترجیح دهند یادآور شد: استفاده از دستاوردهای مخالفان خارجی کشور برای برد رقبای داخلی نه منصافانه و نه منطبق بر مصالح کشور است.

این نماینده مجلس نهم با اعلام اینکه انتخابات آتی ریاست جمهوری باید فرصت مناسبی برای تحولات مثبت در مدیریت کشور و وفاق ملی باشد گفت: به طور حتم تخریب و توسعه دشمنی هیچگاه سودی برای افراد ندارد از این رو رعایت اخلاق و روی آوردن به انتقادات منطقی موجب ایجاد رقابت سالم می شود.

وی با انتقاد از مدیریت فعلی دانشگاه آزاد تصریح کرد: مدیریت فعلی دانشگاه با صرف هزینه ای بسیار به سر کار آمد تا تحولات مثبتی را در این دانشگاه ایجاد کند اما متأسفانه تا کنون در برخی از زمینه ها آقای دانشجو به وعده های خود عمل نکرده است.

فرهنگی ادامه داد: افزایش شهریه برخی رشته ها حرکت به سمت دانشگاه های سیاسی به جای دانشگاه های آکادمیک و حرفه ای از مهمترین مشکلات کنونی دانشگاه آزاد است.

این نماینده مجلس نهم با اعلام اینکه متأسفانه هم اکنون شایسته سالاری جای خودش را به باندبازی داده است گفت: هم اکنون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اطلاعات و برادر محترمشان باید توجه داشته باشند که مطالبات ملی در تغییر ریاست دانشگاه آزاد برای این نبود که خاندان ها جابه جا شوند بلکه هدف اصلاح رویه و رفتارهای مدیریتی بوده است از طرف دیگر دانشگاه آزاد در زمان انقلاب با کمک امام و مسئولان و ملت ایران شکل گرفته است لذا این دانشگاه ملک خصوصی کسی نیست.

وی با بیان اینکه رویه ای که در یک سال اخیر بین مسئولان استان ها شکل گرفته است به طور حتم به نفع استان ها نیست افزود: به طور حتم نمایندگان مجلس منتخبان مردم هستند لذا احترام متقابل بین نمایندگان و مسئولان استانی باید ایجاد شود از طرفی دیگر توصیه اینجانب در این رابطه همراهی و همدلی مسئولان است.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه تا کنون دوگانگی اصولگرایان در مجلس آسیب های زیادی را به بار آورده است یادآور شد: مطرح شدن استیضاح و سؤال از فقدان وحدت رویه ناشی شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet