شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/08/17 11:33:01
سرویس استان ها
آذین:

معدن مس در کرمان به جای اشتغال‌زایی، آلودگی‌زایی می‌کند

نماینده رفسنجان و انار در مجلس با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین معدن رو‌باز مس خاورمیانه در شهرستان رفسنجان قرار دارد، گفت: به جای اینکه وجود این معدن اشتغال بی‌آفریند و موجب رشد اقتصادی منطقه شود فقط آلودگی محیطی نصیب مردم شده است.
معدن مس در کرمان به جای اشتغال‌زایی، آلودگی‌زایی می‌کند نماینده رفسنجان و انار در مجلس با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین معدن رو‌باز مس خاورمیانه در شهرستان رفسنجان قرار دارد، گفت: به جای اینکه وجود این معدن اشتغال بی‌آفریند و موجب رشد اقتصادی منطقه شود فقط آلودگی محیطی نصیب مردم شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/4571.jpg معدن,مس,در,کرمان,به,جای,اشتغال‌زایی،,آلودگی‌زایی,می‌کند Icana

حسین آذین در گفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، با اظهار نارضایتی از بی‌مهری مسئولان در خصوص رفع مشکلات موجود در شهرستان‌های انار و رفسنجان در استان کرمان گفت: سهم این مناطق از لطف مسئولان محرومیت در بسیاری از چیز‌ها است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بزرگ‌ترین معدن روباز مس خاورمیانه در شهرستان رفسنجان قرار داردافزود: وجود این معدن باید اشتغال‌زایی برای مردم استان می‌کرد این‌گونه نشد و فقط آلودگی‌های محیطی ره‌آوردش بود.

وی با بیان اینکه آلودگی های محیطی به وجود آمده به واسطه معدن مس در استان کرمان از سوی سازمان محیط زیست نیز مورد تأیید نبوده  تصریح کرد: سهم مردم کرمان و به ویژه شهرستان رفسنجان از وجود بزرگ‌ترین معدن روباز خاور میانه آلودگی آب، خاک و هوا شده که این ظلمی به ساکنان این منطقه است.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس با اشاره به اینکه طبق آمار‌های منتشر شده از سوی اداره کار شهرستان رفسنجان 10هزار و 500 نفر بیکار دارد گفت: با وجود معادن بسیار در استان کرمان سهم مردم این منطقه بیکاری و آلودگی‌های محیط شده است که این عدالت نیست.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با بیان این مطلب که ایجاد صنایع پایین دستی مس در استان کرمان می‌تواند علاوه بر رفع مشکل بیکاری استان موجب رشد اقتصادی منطقه نیز شود افزود: سالیانه 250 هزار تن مس به صورت خام از استان کرمان صادر می‌شود که ایجاد صنایع پایین دستی در منطقه می‌تواند این میزان را به نحو چشم‌گیر کاهش دهد و رشد استان را موجب شود.

آذین با اشاره به اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌تواند با ایجاد صنایع پایین دستی مس در استان کرمان موجب ارز‌ آوری بیشتر این صنعت در کشور شود اظهار داشت: خام فروشی نکردن مس و مشتقات آن می‌تواند موجب ارزش‌افزوده بیشتری ایجاد کرد و به این ترتیب درآمد بیشتری کسب کرد.

عضو کمیسیون اصل نودم قانون اساسی در مجلس یا‌آور شد: توجه مسئولان به معادن کشور و جلوگیری از خام فروشی مس و مشتقات آن در استان کرمان می‌تواند از بی‌کاری فارق‌التحصیلان متخصص در استان بکاهد و موجبات رشد همه‌جانبه کشور را سبب شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet