هدر موبایل
1391/08/17 15:35:08
سرویس بین الملل
هروی؛

سرکوبگری‌های آل‌خلیفه با اتهام زنی به انقلابیون اوج می‌گیرد

نماینده اصولگرای مجلس نهم، با بیان اینکه سرکوبگری‌های آل‌خلیفه با اتهام زنی به انقلابیون اوج می‌گیرد، گفت:مردم بحرین همچنان به دنبال اجرای عدالت اجتماعی هستند.
سرکوبگری‌های آل‌خلیفه با اتهام زنی به انقلابیون اوج می‌گیرد نماینده اصولگرای مجلس نهم، با بیان اینکه سرکوبگری‌های آل‌خلیفه با اتهام زنی به انقلابیون اوج می‌گیرد، گفت:مردم بحرین همچنان به دنبال اجرای عدالت اجتماعی هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/3356.jpg سرکوبگری‌های,آل‌خلیفه,با,اتهام,زنی,به,انقلابیون,اوج,می‌گیرد Icana

جواد هروی در گفت‌و گو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، به محکومیت انفجارهای صورت گرفته در بحرین از سوی سازمان ملل اشاره کرد و گفت: شهر منامه دوشنبه این هفته شاهد انفجار پنج بمب دست ساز بود که در جریان آن دو کارگر آسیایی کشته و یک نفر دیگر به شدت زخمی شد.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به دستگیری 4 نفر به جرم بمب گذاری در بحرین از سوی آل خلیفه، افزود: ر‍ژیم بحرین با انتشار اینگونه اخبار می‌خواهد فضا را بیش از پیش امنیتی کرده و اعتراضات مسالمت آمیز مردم بحرین را به سمت و سوی نظامی شدن بکشاند تا بستر سرکوب شدیدتر آنها را فراهم کند.

مردم بحرین همچنان به دنبال اجرای عدالت اجتماعی

وی، ادامه داد: شواهد سازمان‌های حقوق بشری نشان می‌دهد که شماری از معترضان زیر شکنجه شدید رژیم آل خلیفه جان خود را از دست داده یا دچار نقص عضو شده و تعدادی از زنان بحرینی نیز بر اثر استنشاق گازهای سمی در جریان تظاهرات مسالمت آمیز خود دچار سقط جنین شده‌اند.

هروی، تاکید کرد: مردم بحرین با وجود این سرکوبگری‌ها همچنان با آمدن به خیابان‌ها بر مطالبات مشروع خود  از جمله اجرای عدالت اجتماعی و روی کار آمدن نظامی منتخب تاکید می‌کنند.

 سیاست یک بام و دو هوای سازمان ملل 

وی در خصوص نگاه ویژه سازمان ملل به برخی کشورها و نادیده گرفته حقوق بشر در برخی از کشورها اظهار داشت: سازمان ملل متحد قوانین حقوق بشر را با سیاست یک بام و دو هوا دنبال می‌کند.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم ، افزود: در شرایطی که سازمان ملل به عنوان یک نهاد بین‌المللی شناخته شده است نباید نگاهی جانبدارانه به مسائل در کشورهای مختلف دنیا داشته باشد.

وی، ادامه داد: نقض حقوق بشر در کشورهای جهان به خصوص خاورمیانه به وسیله رژیم صهیونیستی و آمریکا نتیجه نگاه‌های مغرضانه سازمان ملل متحد به مسائل جهانی به ویژه مسائل آسیای غربی است.

هروی، تصریح کرد: متاسفانه سازمان که مدعی قانون‌مداری و دفاع از حقوق بشر است به ترورها و قتل‌ عام‌های عجیب نگاهی بی‌تفاوت دارد اما اتفاقی کوچک و ناچیز را در گوشه‌ای از جهان با جار و جنجال‌های رسانه‌ای بزرگ می‌کند.

نائب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نهم، یادآور شد: مسائل و مشکلات در کشورهای مختلف باید به گونه‌ای به وسیله سازمان ملل بررسی شود که سبب تشدید یا تضعیف این مسائل در اذهان عمومی نشود.

سازمان ملل انفجارهای صورت گرفته در بحرین را محکوم و بحرینی‌ها را به خویشتن داری و عدم انجام اقدامات تحریک آمیز دعوت کرد اما این درحالی است که این سازمان در خصوص ترورها و بمب‌گذاری‌های اخیر در سایر کشورها مانند سوریه و عراق سکوت کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet