حلول ماه ربیع الاول
1391/08/17 13:17:17
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عباس مقتدایی:

هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد تعیین می‌شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تعیین اعضای هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی ظرف ۲۰ روز آینده خبر داد.
هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد تعیین می‌شود سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تعیین اعضای هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی ظرف 20 روز آینده خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/26520.jpg هیئت,تحقیق,و,تفحص,از,دانشگاه,آزاد,تعیین,می‌شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ عباس مقتدایی‌ خوراسگانی با اشاره به تصویب طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی در نشست روز گذشته بهارستان (سه‌شنبه 16 ابان‌ماه)، به باشگاه خبرنگاران گفت: بر اساس ماده 214 آئین‌نامه داخلی مجلس، نمایندگانی که تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی را ارائه داده بودند دغدغه‌های خود را  در کمیسیون مطرح کردند که در نهایت کمیسیون با تصویب تقاضای آنان برای تحقیق و تفحص موافقت کرد.
وی  در ادامه افزود: طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی چندین هفته در دستور کار مجلس قرار داشت که به جهت حجم کاری مجلس و بعضا وجود طرح‌های دارای فوریت فرصت طرح شدن پیدا نکرده بود که نهایتا روز گذشته و با رای اکثریت مجلس به تصویب رسید.
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص روند رسیدگی به طرح تحقیق و تفحص، اظهار داشت: با توجه به اینکه این طرح در صحن علنی مجلس به تصویب رسید مجددا به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارجاع خواهد شد تا بر اساس آیین‌نامه داخلی مجلس در کمتر از 20 روز آینده هیئت تحقیق و تفحص که حداقل 11 نفر و حداکثر 15 نفر خواهند بود از بین نمایندگان متقاضی طرح تعیین شوند.
وی تصریح کرد: پس از تعیین اعضای هیئت تحقیق و تفحص در کمیسیون اسامی به رئیس مجلس معرفی خواهند شد تا در نهایت پس از انجام تحقیقات، گزارش مربوطه در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.
گفتنی است، طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه علنی روز سه‌شنبه( 16 آبان‌ماه) به تصویب رسید که طراحان این طرح، هرم هیئت علمی و استانداردهای آموزشی و پژوهشی، وضعیت فرهنگی دانشگاه، فعالیت‌های دانشجویی و امور فوق برنامه، ساخت و سازهای عمرانی، استفاده از امکانات دانشگاه در امور حزبی و سیاسی، خرید و فروش مدرک دانشگاه و شعب خارج از کشور را از جمله محورهای مورد نظر خود در طرح فوق مطرح کرده بودند.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet