هدر موبایل
1391/08/17 13:39:14
سرویس استان ها
فولادگر:

تعیین تعطیلی دائمی بالاتر از صلاحیت استانداری‌هاست

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: تعیین تعطیلات طولانی مدت یا دائمی همچون آنچه اکنون در اصفهان اجرایی شده بالاتر از صلاحیت‌های قانونی استانداری‌ها است و وجاهت حقوقی ندارد.
تعیین تعطیلی دائمی بالاتر از صلاحیت استانداری‌هاست نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: تعیین تعطیلات طولانی مدت یا دائمی همچون آنچه اکنون در اصفهان اجرایی شده بالاتر از صلاحیت‌های قانونی استانداری‌ها است و وجاهت حقوقی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/18954.jpg تعیین,تعطیلی,دائمی,بالاتر,از,صلاحیت,استانداری‌هاست Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حمیدرضا فولادگر اظهار داشت: در برخی محافل مطرح شده بود که با نمایندگان استان صحبت‌هایی شده و آنان از تصمیم قبلی خویش مبنی بر تذکر به وزیر کشور در خصوص تعطیلی پنجشنبه‌های اصفهان تغییر نظر داده‌اند، این در حالیست که نه تنها هیچ یک از نمایندگان امضای خویش را پس نگرفته‌اند بلکه یکی دیگر از نمایندگان استان اصفهان نیز این نامه تذکر را امضا کرده تا تعداد امضا کنندگان آن به 19 نفر برسد.

وی تاکید کرد: پیگیری‌ برای توضیح وزیر کشور در خصوص تصمیمی که برای تعطیلی پنجشنبه‌ها در استان اصفهان صورت گرفته به صورت جدی ادامه دارد و معاون پارلمانی وی نیز گفت‌وگوهایی در این خصوص با نمایندگان استان داشته است.

نماینده مردم اصفهان افزود: در صحبت‌هایی برخی مدیران استان مطرح شده بود که از کارمندان نیز نظرخواهی کرده‌ایم اکثر آنان اکثریت قریب به اتفاق بانوان با تعطیلی پنجشنبه‌ها موافق بودند، این در صورتی است که در خصوص چنین تصمیمی باید از مردم استان نظر خواهی شود.

فولادگر تصریح کرد: سؤال اینجاست که آیا یک ذهن واقع بین برای پاسخگویی به این سؤال که کارمندان در پاسخ به امکان بهره مند شدن از یک روز مرخصی همراه با حقوق در هفته چه جوابی می‌دهند آیا نیازی به نظر سنجی دارد تا پاسخ آنان را پیش بینی کند، این سؤال باید از مردمی پرسیده می‌شد که در مراجعه به ادارات با جمله فلانی مرخصی رفته هفته دیگر مراجعه کنید، مواجه می‌شوند.

وی افزود: این تصمیم از نظر قانونی نیز ابهام دارد و اخذ آن به صورت که انجام شده یعنی تعطیلی دائمی روزهای پنجشنبه بالاتر از صلاحیت‌های قانونی استانداری‌ها می‌باشد.

نماینده مردم اصفهان با بیان توضیحات بیشتر در این خصوص افزود: تبصره 3 ماده 87 قانون خدمات کشوری صراحتا ذکر کرده که دستگاه‌های اداری در سطح استان‌ها باید شش روز در هفته به فعالیت بپردازند،‌ در همان قانون آمده که در صورت بروز شرایط خاص آب و هوایی تشخیص تعطیلی آن هم به صورت موردی نه طولانی مدت بر عهده رده کشوری سازمان‌های محیط زیست و هواشناسی می‌باشد و دستگاه‌های استانی چنین صلاحیتی ندارند.

رئیس کمیسیون ویژه اصل 44 و حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد: این تصمیم با ماده 26 قانون بهبود فضای کسب وکار در تناقض آشکار قرار دارد و فرهنگ تعطیلی طلبی منتج از آن در تضاد آشکار با روحیه کار مضاعف، همت مضاعف و جهاد اقتصادی که اکنون نیاز اصلی کشور برای گریز از شرایط سخت پیش رو است، قرار دارد.

فولادگر با اشاره به لزوم بررسی و راهکارهای اساسی‌تر گفت: باید به سوی خروج خودروهای فرسوده از ناوگان حمل و نقل شهری ومقابله اساسی با مشکلات زیست محیطی برویم، چنین راهکارهای مسکن مانندی نه تنها پاسخگوی مشکلات نیست، بلکه کرختی که ایجاد می‌کنند از پیگیری درمان ریشه‌ای درد نیز جلوگیری به عمل می‌آورد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس افزود: بحث خلوت شدن ترافیک آخر هفته‌ها در حالی به عنوان دستاورد این طرح مطرح شد که چهار میلیون نفر ساکنین استان شاهد بوده‌اند طی دو هفته‌ای که از اجرای این طرح می‌گذرد در تاریخ‌های مدنظر خیابان‌های شلوغ‌تر نیز شده‌اند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet