انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/17 13:43:07
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان ولایت:

این همه لشکر کشی برای طرح یک سوال؟!

اصل مشکل ما این است که با مردم با صداقت و شفافیت صحبت نمی کنیم. باید مردم بدانند پشت پرده‌ها چیست؛ در به وجود امدن این اوضاع اقتصادی، مجلس مقصر است یا دولت، یا هر دو ما؟ فقط سوالی پرسیده ایم، اما باعث شده این همه آقایان توهین کنند. می‌خواهند با لشکری اجازه ندهند سوال مطرح شود. نمی دانیم آیا واقعا این جنجال‌ها به خاطر رییس جمهور و یک سوال است یا پشت پرده هایی دیگری چون مسائل جناحی و سیاسی است؟ یا می خواهند تصویه حساب سیاسی انجام دهند.
این همه لشکر کشی برای طرح یک سوال؟! اصل مشکل ما این است که با مردم با صداقت و شفافیت صحبت نمی کنیم. باید مردم بدانند پشت پرده‌ها چیست؛ در به وجود امدن این اوضاع اقتصادی، مجلس مقصر است یا دولت، یا هر دو ما؟ فقط سوالی پرسیده ایم، اما باعث شده این همه آقایان توهین کنند. می‌خواهند با لشکری اجازه ندهند سوال مطرح شود. نمی دانیم آیا واقعا این جنجال‌ها به خاطر رییس جمهور و یک سوال است یا پشت پرده هایی دیگری چون مسائل جناحی و سیاسی است؟ یا می خواهند تصویه حساب سیاسی انجام دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/21461.jpg این,همه,لشکر,کشی,برای,طرح,یک,سوال؟! Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ حجت الاسلام محمد باقری بنابی گفت: جایگاه مجلس در قانون اساسی جایگاه ویژه ای است. اختیاراتی که به مجلس داده شده است برای هیچ قوه دیگری وجود ندارد. این جایگاه مجلس و شان و اختیارات مجلس بیاد برای برخی افراد و گروه ها جا بیفتد. هنوز این افراد متوجه نیستند که مجلس در راس امور است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار تابناک با بیان مطلب بالا با اشاره به  سخنان  رهبری معظم انقلاب و امام خمینی (ره) درباره ضرورت حفظ قداست مجلس گفت: باید دید مجلس واقعا چه اختیاراتی در قانون اساسی دارد ؛در قانون آمده: سوال از رییس جمهور و استیضاح یا سوال از وزرا حق مسلم نمایندگان است. متاسفانه برای اعمال این اختیارات هم در داخل مجموعه مجلس و هم در دولت مشکل داریم زیرا جایگاه مجلس هنوز برای آنها روشن نشده است . آیا نماینده واقعا وکیل الدوله است یا وکیل ملت. ما وکیل مردم هستیم و باید طرفدار مردم باشیم.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: سوال کردن یک حق قانونی نماینده است. این باید چیزی عادی باشد. با سوال از رییس جمهور در مجلس هشتم کمی این روند عادی شد و نباید این همه لشکر کشی و صحبت و وساطت پشت پرده ای داشته باشد. ما واقعا نمی دانیم چه پشت پرده ای می تواند باشد و علت این همه پا فشاری (برای لغو سوال از رییس جمهور ) چیست؟

وی افزود : اصل مشکل ما این است که با مردم با صداقت و شفافیت صحبت نمی کنیم. باید مردم بدانند پشت پرده‌ها چیست؛ در به وجود امدن این اوضاع اقتصادی، مجلس مقصر است یا دولت یا هر دو ما؟ فقط سوالی پرسیده ایم، اما باعث شده این همه آقایان توهین کنند. می‌خواهند با لشکری اجازه ندهند سوال مطرح شود. نمی دانیم آیا واقعا این جنجال‌ها به خاطر رییس جمهور و یک سوال است یا پشت پرده هایی دیگری چون مسائل جناحی و سیاسی است؟ یا می خواهند تصویه حساب سیاسی انجام دهند.

باقری‌بنابی در باره برخی انتقادها درباره ناکارآمد بودن سوال گفت: اگر رییس جمهور به سوال پاسخ دهد در کشور مشکل ایجاد می‌کند یا مشکل حل می شود؟ البته نحوه پاسخ دادن رییس جمهور هم اهمیت دارد. البته آیین نامه سابق اصلاح شده است و اگر نمایندگان قانع نشوند، سوال می تواند به استیضاح هم ختم شود.  از سوی دیگر مردم بهترین قضاوت ها را می کنند. در جریان سوال اولی که ایشان مسائل دیگری را مطرح کرد که مربوط به سوال نبود، آیا واقعا مجلس ضرر کرد؟ به نظرم  مجلس متضرر نشد زیرا مجلس وظیفه خودرا انجام داد و درباره مطالب و پاسخ های آقی رییس جمهور مردم و تاریخ قضاوت کرده و شهادت می دهند که چه کسی در این میان برنده است.

وی تاکید کرد: در سوال قبلی بازنده اصلی با آن نحوه‌ی پاسخگویی، خود رییس جمهور بود. به نمایندگان و مجلس توهین شد و این توهین از سوی رییس جمهور اتفاق افتاد و این را مردم قضاوت خواهند کرد که مشکل از کجاست.
باقری‌بنابی  گفت: ما ایشان را فرد عاقلی می دانیم و امیدواریم در محدوده سوال‌ها پاسخگو باشند تا برای نمایندگان موضوعات روشن شود. اگر مردم مسائل را بدانند، خود می‌توانند تشخیص دهند.
این نماینده مجلس گفت:سوال را باعث ثبات در کشور می دانم. وقتی سوال مطرح می شود دغدغه‌ها برطرف می شود و مشخص می‌شود که علت ها چه بوده است. مردم الان در حیرت به سر می برند که چرا این اتفاقات رخ داده است. سوال باعث به آرامش رسیدن کشور است. نباید سوال را موجب تنش و مسائل سیاسی قرار دهند. از بیانیه اصولگرایان درباره سوال متاسفم. این بیانیه ها خود موجب القای تنش در فضای کشور است.

باقری گفت: خواهش می کنیم آقایانی که نام خود را اصولگرا گذاشته‌اند، بنشینند معقول فکر کنند. از آگاه بودن مردم نباید ترسید. هر چه مردم بیشتر بدانند به نفع نظام است. دولت بگوید در اجرای هدفمند کردن یارانه ها اشتباه کرده‌ایم و قانونی که مجلس وضع کرد را خوب اجرا نکردیم و این اوضاع به این مسائل باز می گردد.

باقری‌بنابی گفت: این آقایان که اصرار دارند سوالی مطرح نشود چه پیشنهاد دیگری برای بررسی این اتفاقات دارند. آیا باید در مجلس را بست و رفت یا پیشنهاد دیگری دارند مثلا پشت درهای بسته با رییس جمهور صحبت کنیم  خوب بیاورند تا صحبت کنیم. چرا تا امروز این اتفاقات محقق نشده است.  آقایان بحث منتفی شدن سوال را دنبال می‌کننداما بهانه  استنباط از سخنان مقام معظم رهبری را به میان می‌کشند این که خود به نوعی جفا به رهبری است صادقانه بگویند ما دنبال لغو سوال هستیم. آب را گل آلود نکنند تا ماهی خود را بگیرند. از مقام معظم رهبری برای کارها ی خود هزینه نکنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet