عید قربان
1391/08/20 13:31:19
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی:

از چرخه مشاهیر ادب جهان عقب مانده ایم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به تمایل برخی ازاهالی ادب و دانشجویان به مسائل سیاسی وپر رنگی مباحث سیاسی درآثار ادبی گفت: در زمینه ادبی رشد چشمگیری نداشته و از چرخه مشاهیر ادب جهان عقب مانده ایم.
از چرخه مشاهیر ادب جهان عقب مانده ایم عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به تمایل برخی ازاهالی ادب و دانشجویان به مسائل سیاسی وپر رنگی مباحث سیاسی درآثار ادبی گفت: در زمینه ادبی رشد چشمگیری نداشته و از چرخه مشاهیر ادب جهان عقب مانده ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/4231.jpg از,چرخه,مشاهیر,ادب,جهان,عقب,مانده,ایم Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در مورد سیاست زدگی هنرمندان،نویسندگان و دانشجویان گفت: پرداختن به مسائل سیاسی از جمله در دانشگاه ها بد نیست و براساس فرمایشات مقام معظم رهبری، دانشجویان باید به مسایل سیاسی بپردازند و کرسی های آزاد اندیشی نیز در راستای همین فرمایشات مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تشکیل شده است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس درمجلس شورای اسلامی درادامه افزود: سیاست زدگی با پرداختن به مسائل سیاسی تفاوت دارد، چراکه در پی آن اهالی ادب وهنر ودانشجویان فقط به مسائل سیاسی پرداخته و سایرعلوم را نادیده می گیرند.

احمدی لاشکی با اشاره به دور شدن دانشجویان از فضای فرهنگی و ادبی کشور یادآورشد: در گذشته در زمینه ادبی، بزرگانی از جمله سعدی، حافظ، مولانا و ....را داشتیم، ولی متاسفانه در عصر کنونی، هنرمندان و دانشجویان وقت کمتری را به این مهم اختصاص می دهند، به همین دلیل در زمینه ادبی رشد چشمگیری نداشته و از چرخه مشاهیر ادب جهان عقب مانده ایم.

وی در مورد راه حل پیشرفت کشور در زمینه فرهنگی، ادبی تصریح کرد: باید دانشکده های تخصصی ادبیات ایجاد شود تا دانشجویانی که تمایل به فعالیت در این رشته دارند، امکان  تحصیل و تحقیق در زمینه های فرهنگی و ادبی را به دست آورند.

احمدی با بیان اینکه درزمینه فرهنگی، ادبی کمتر به نخبگان این رشته توجه می شود، عنوان کرد: متاسفانه الگو سازی در زمینه فرهنگی، ادبی کشور همانند سایرعلوم ازجمله پزشکی و مهندسی نیست و از نخبگان این رشته آن طور که شایسته آن ها باشد، قدردانی نمی شود، این در حالی است که تجلیل از نفرات برتر این رشته باعث ترغیب سایر اهالی ادب ودانشجویان برای فعالیت دراین حوزه و رشد و ترقی کشور در رشته های فرهنگی و ادبی می شود.    

مدیرعامل خانه‌ کتاب درباره‌ی برنامه‌های ادبی که در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود‌، اظهار کرد: فضای حاکم بر دانشگاه‌ها بیش‌تر آموزشی است تا علمی و دانشجویان دانشگاه‌ها بیش‌تر سیاست‌زده هستند تا فرهنگی، که همین موضوع باعث شده است برنامه‌های فرهنگی و ادبی دانشگاه‌ها رونق چندانی نداشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet