خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1387/09/24 13:58:00
سرویس سیاسی

ابوترابی فرد : استیضاح وزرا از طریق مذاکره با آنان و به واسطه‌ هیات رییسه‌ دنبال خواهد شد

نایب رییس مجلس گفت: در جلسه‌ای که با هیئت رییسه و همکاران استیضاح کننده داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که استیضاح وزرا از طریق مذاکره با آنان و به واسطه‌ هیات رییسه‌ دنبال شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمدحسن ابوترابی فرد در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که استیضاح وزرای آموزش و پرورش و جهاد کشاورزی چه زمانی اعلام وصول می شود، اظهار داشت: این استیضاح ها در صورتی اعلام وصول می شود که مذاکرات هیات رئیسه با استیضاح کنندگان و وزرای مربوطه به نتیجه مطلوب نرسد.

وی با اشاره به جلساتی که وی و رئیس مجلس با استیضاح کنندگان داشتند، اظهار داشت: به نظر می رسد با همکاری موجود بین هیات رئیسه و استیضاح کنندگان تقریبا عموم استیضاح کنندگان به این نتیجه رسیده که استیضاح ها را از طریق مذاکره با وزرای مربوطه و هیات رئیسه پیگیری کنند تا نکات جدی مورد نظر استیضاح کنندگان محقق شود.

ابوترابی فرد در پاسخ به سوالی مبنی بر کمک ایران به مردم غزه تصریح کرد: در اجلاس سوم مجمع مجالس آسیایی که در جاکارتا برگزار شد با پیشنهاد هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران تصویب گردید یک هیات تروئیکا برای مذاکره با کشورهای همسایه سرزمین های اشغالی به ویژه مصر تشکیل شود. گشوده شدن گذرگاه رفح و رساندن کمک های ملل مسلمان به مردم محروم غزه هدف مورد نظر بوده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: براساس قطعنامه مجمع مجالس آسیایی تشکیل این تروئیکا که ایران، سوریه و اندونزی در آن عضویت دارند را پیگیری می کنیم.

وی با اشاره به مذاکرات لاریجانی با همتایان مصری، سوری و اندونزیایی خود، اظهار داشت: در جریان این مذاکرات دنبال آن هستیم که هر چه زودتر این هیات تروئیکا تشکیل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet