حلول ماه ربیع الاول
1391/08/19 10:03:00
سرویس بین الملل
نقوی‌حسینی با اشاره به پیشنهاد کامرون به بشار اسد مطرح کرد؛

غرب،سردرگم در مدیریت معارضین سوریه

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی‌ مجلس اظهارات اخیر نخست‌وزیر انگلیس پیرامون کنار رفتن بشار اسد از قدرت با پذیرش خواسته‌های وی از سوی اروپا را نشانه سردرگمی غرب در مدیریت معارضین سوریه دانست.
غرب،سردرگم در مدیریت معارضین سوریه سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی‌ مجلس اظهارات اخیر نخست‌وزیر انگلیس پیرامون کنار رفتن بشار اسد از قدرت با پذیرش خواسته‌های وی از سوی اروپا را نشانه سردرگمی غرب در مدیریت معارضین سوریه دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/8390.jpg غرب،سردرگم,در,مدیریت,معارضین,سوریه Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌و گو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دخالت‌های کشورهای غربی در امور داخلی سوریه، اظهارداشت: با موفقیت‌های بشاراسد درمقابله با تروریست‌های معارض سوری، طرح‌های غرب برای براندازی دولت مردمی در این کشور با ناکامی مواجه شده و بر همین اساس اکنون با ترور و بمب‌گذاری سعی می‌شود پروژه‌های شکست خورده را دوباره احیا کنند.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غرب و معارضین در تاکتیک‌ها و سبک‌های خود برای رسیدن به اهداف خود تجدید نظر کرده‌اند، تصریح کرد: با شکست معارضین در صحنه مبارزه میدانی و ساقط کردن دولت بشار اسد، معارضین در تلاش هستند با ترور شخصیت‌ها و نخبگان سوریه به خواسته‌های خود دست یابند.

وی، با بیان اینکه در اقدام اخیر برخی دولتمردان غربی می‌توان سردرگمی آشکار غرب را در برخورد با معارضین دید، تصریح کرد: نمونه بارز آن اظهارات اخیر نخست‌وزیر انگلیس پیرامون کنار رفتن بشار اسد از قدرت با پذیرش خواسته‌های وی از سوی غرب بوده که نمونه بارزی از عدم موفقیت آنها در بحث سوریه بوده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه رویکردوگانه غرب در تحولات سوریه آشکار است، گفت: با عملی نشدن خواسته‌های غرب در ساقط شدن دولت بشار اسد اکنون دولتمردانی که از مخالفان حمایت می‌کردند درمیان افکار عمومی خود با فشار مواجه هستند.

وی، توضیح داد: فشار افکار عمومی بر کشورهای غربی آنها را وادار به اتخاذ رویکردهای دوگانه به مانند قبول خواسته‌های اسد برای کنار رفتن از قدرت و درخواست محاکمه وی در دادگاه‌های بین المللی کرده است.

  نخست وزیر انگلستان در سفر سه روز خود به منطقه خلیج فارس با اشاره به تحولات سوریه اعلام کرده بود غرب حاضر است تمامی خواسته‌های اسد برای کنار رفتن از قدرت را فراهم کند و در عین حال در بخشی از اظهارات خود نیز خواستار محاکمه بشار اسد برای کشتن مردم خود شده بود./

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet