حلول ماه ربیع الاول
1391/08/17 16:55:10
سرویس استان ها
حسن‌پور با اشاره به برگزاری جشنواره برداشت پسته در کرمان اعلام کرد:

پسته سلاح سبز در صادرات

نماینده مردم سیرجان و بردسیر با اشاره به وقوع بزرگ‌ترین رویداد اقتصادی در بحث صادرات تحت عنوان پسته سلاح سبز و محور صادرات ایران گفت: این جشنواره با حضور سفرای چندین کشور و مسئولان داخلی فردا هجدهم آبان ماه در شهرستان سیرجان استان کرمان برگزار می‌شود.
پسته سلاح سبز در صادرات نماینده مردم سیرجان و بردسیر با اشاره به وقوع بزرگ‌ترین رویداد اقتصادی در بحث صادرات تحت عنوان پسته سلاح سبز و محور صادرات ایران گفت: این جشنواره با حضور سفرای چندین کشور و مسئولان داخلی فردا هجدهم آبان ماه در شهرستان سیرجان استان کرمان برگزار می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/15428.jpg پسته,سلاح,سبز,در,صادرات Icana

شهباز حسن‌پور بیگلری در گفت و گو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت،با اشاره به وقوع بزرگ‌ترین رویداد اقتصادی در بحث صادرات تحت عنوان پسته سلاح سبز و محور صادرات ایران گفت: این جشنواره با حضور سفرای چندین کشور و مسئولان داخلی فردا هجدهم آبان ماه در شهرستان سیرجان استان کرمان برگزار می‌شود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فردا با حضور نمایندگان بیش از 25 کشور جهان، وزیر اقتصاد و دارایی، معاونان وزیر کشاورزی و سایر مسئولان داخلی در شهرستان سیرجان جشنواره برداشت پسته برگزار می‌شود افزود: برگزاری چنین جشنواره‌هایی می‌تواند به افزایش انگیزه تولید‌ کننده‌گان کمک شایانی کند.

وی با اشاره به اینکه پسته محصولی استراتژیک برای استان کرمان است و تولید آن به عنوان منبع درآمدی برای منطقه محسوب می‌شود تصریح کرد: صنعت تولید پسته در شهرستان سیرجان توانسته علاوه بر رشد اقتصادی منطقه موجب ارز‌آوری برای کشور نیز شود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس با اظهار رضایت از میزان برداشت و فروش محصول پسته در سال جاری افزود: جلوگیری از خام فروشی محصول پسته و فرآوری آن توانسته برای مردم و کشور مفید و ارز‌آور باشد و این موجبات رضایت کشاورزان را ئدر این منطقه سبب شده است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس با مثبت ارزیابی کردن برگزاری جشنواره پسته به عنوان سلاح سبز در شهرستان سیرجان گفت: برگزاری چنین جشنواره‌هایی موجب شناسایی این محصول توسط کشورهای دیگر و افزایش میزان صادرات پسته ناب ایران خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس یادآور شد: حمایت از تولید کنندگان و کشاورزان از سوی مسئولان می‌تواند موجبات جایگزینی محصولات کشاورزی به‌ویژه پسته به جای نفت شده و از وابستگی درآمد کشور به نفت و مشتقات آن بکاهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet