حلول ماه ربیع الاول
1391/08/17 18:32:17
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار با سفیر اوکراین در تهران؛

تلاش مشترک ایران و اکراین برای تقویت همکاری‌ها ضروری است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفیر اوکراین در تهران بر تلاش مشترک دو کشور برای تقویت همکاری‌ها تاکید کرد.
تلاش مشترک ایران و اکراین برای تقویت همکاری‌ها ضروری است رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با سفیر اوکراین در تهران بر تلاش مشترک دو کشور برای تقویت همکاری‌ها تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/28831.jpg تلاش,مشترک,ایران,و,اکراین,برای,تقویت,همکاری‌ها,ضروری,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، الکساندر مارسکی، سفیر اوکراین در تهران پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) با علاءالدین بروجردی، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار ضمن ابراز خرسندی از روند توسعه و گسترش روابط دوستانه بین دو کشور در عرصه‌های گوناگون ابراز امیدواری کرد تا با تلاش مشترک از ظرفیت‌ها و فرصت‌های دو کشور برای تقویت همکاری‌ها استفاده شود.

رئیس کمیسیون امینت‌ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی  با اشاره به برگزاری انتخابات پارلمانی اخیر در اوکراین بر نقش مهم همکاری‌های پارلمانی در تحکیم روابط دوجانبه تاکید کرد و افزود: امید است با آغاز دور جدید پارلمان اوکراین همکاری‌های پارلمانی دو کشور وارد عرصه جدید می‌گردد.

الکساندر سامارسکی، سفیر اوکراین در تهران نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری موفق انتخابات پارلمانی اوکراین بر علاقه‌مندی کشورش برای تقویت مناسبات دوستانه با ایران تاکید کرد و افزود: استفاده از تمامی ظرفیت‌های موجود در روابط دو کشور به ویژه در عرصه پارلمانی مورد توجه جدی رهبران اوکراین است و در این چارچوب از ارتباطات بیشتر میان مجالس دو کشور استقبال می‌کنیم.

وی همچنین به ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های جدید همکاری‌های صنعتی، اقتصادی و علمی بین دو کشور تاکید کرد.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet