هدر اصلی
1391/08/18 12:52:53
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا در واکنش به اظهار نظر برخی از نمایندگان درخصوص طرح سوال از رییس جمهور:

تشخیص تعداد امضاها به عهده هیئت رئیسه مجلس است

نماینده مردم آمل در مجلس نهم،در واکنش به اظهار نظر برخی از نمایندگان درخصوص طرح سوال از رییس جمهور گفت: تشخیص تعداد امضاها به منظور وصول یک طرح به عهده هیئت رئیسه مجلس است‌و هیچ کسی نمی‌تواند در این تشخیص خود را صاحب نظر بداند.
تشخیص تعداد امضاها به عهده هیئت رئیسه مجلس است نماینده مردم آمل در مجلس نهم،در واکنش به اظهار نظر برخی از نمایندگان درخصوص طرح سوال از رییس جمهور گفت: تشخیص تعداد امضاها به منظور وصول یک طرح به عهده هیئت رئیسه مجلس است‌و هیچ کسی نمی‌تواند در این تشخیص خود را صاحب نظر بداند. https://cdn.icana.ir/d/019/18709.jpg تشخیص,تعداد,امضاها,به,عهده,هیئت,رئیسه,مجلس,است Icana

عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با خبرنگار حوزه اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،  با انتقاد از اظهار نظر‌های برخی نمایندگان در خصوص اعلام وصول طرح سؤال از رئیس‌ جمهور توسط هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: تشخیص تعداد امضاها به منظور وصول یا عدم وصول یک طرح به عهده هیئت رئیسه مجلس است و هیچ کسی نمی‌تواند در این تشخیص خود را صاحب نظر بداند.
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به آیین نامه داخلی مجلس تصریح کرد: در قانون آیین نامه داخلی مجلس در بسیاری از موارد تشخیص به عهده هیئت رئیسه گذاشته شده و این آیین نامه   با رای بیش از 67 درصد نمایندگان به تصویب رسیده است.
وی خاطر نشان کرد: قانون‌گذاران حق تشخیص را در بسیاری از موارد از جمله وصول یا عدم وصول طرح‌ها را به عهده هیئت رییسه گذاشته است.
یوسفیان ملا ادامه داد: رییس مجلس در مقابل پروردگار به منظور اجرای صحیح آیین نامه داخلی مجلس سوگند یاد کرده است و اگر نمایندگانی که به اعلام وصول طرح سوال از رییس جمهور اعتراض دارند، فکر می‌کنند دکتر لاریجانی بر خلاف قانون عمل کرده می‌توانند تذکرات شفاهی و کتبی خود را ارائه کنند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسابات مجلس نهم با اشاره به ماده 196 در آیین نامه داخلی مجلس تاکید کرد: در این ماده هیئت رییسه موظف به تشخیص و اعلام فورا وصول یا عدم وصول طرح‌ها و همچنین ارجاع فوری به کمیسیون‌های مربوطه بوده و در هیچ ماده دیگری از کلمه فورا با این تاکید استفاده نشده است.
برخی از نمایندگان حامی دولت طی روزهای گذشته در سخنان خود ضمن نادرست خواندن اعلام وصول طرح سؤال از رئیس جمهور، اظهارات تندی علیه اعضای هیئت رئیسه مجلس داشته‌اند./
پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet