هدر اصلی
1391/08/18 13:02:59
سرویس دیگر رسانه‌ها
منصور حقیقت پور:

چه زد و بندی با دولت صورت گرفته که آقایان زیر بار سوال نمی روند؟

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با انتقاد از کوتاه آمدن این جریان در برابر دولت در مجلس گفت:این آقایان یک کلمه حاضر نمی شوند با دولت صحبت کنند تا دست از رفتارهای نادرست خود بر دارد و اسم این داستان را نیز ولایت مداری می گذارند.
چه زد و بندی با دولت صورت گرفته که آقایان زیر بار سوال نمی روند؟ عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با انتقاد از کوتاه آمدن این جریان در برابر دولت در مجلس گفت:این آقایان یک کلمه حاضر نمی شوند با دولت صحبت کنند تا دست از رفتارهای نادرست خود بر دارد و اسم این داستان را نیز ولایت مداری می گذارند. https://cdn.icana.ir/d/019/20657.jpg چه,زد,و,بندی,با,دولت,صورت,گرفته,که,آقایان,زیر,بار,سوال,نمی,روند؟ Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ منصور حقیقت پور عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) ، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری مجلس نیوز گفت: آقای حداد عادل قبل از این که بخواهند در مجلس شمشیر زنی کنند باید به یاد داشته باشند که باید در مجلس پدر باشد و بزرگی کند نه این که خود شمشیر و زره بپوشد و به میدان بیاید 

نماینده مردم نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در ادامه مطلب افزود: نمی دانم چه  نوع اتفاقی بین این دولت و جریان اقلیت در مجلس فعلی افتاده است که این جریان اقلیت اصولگرایان مجلس راضی به اجرای بندی از بندهای قانون اساسی جمهوری اسلامی نیست.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم چنین در انتقاد به این دست رفتارهای مخالفان طرح سوال از رییس جمهور گفت:این جریان نه تنها راضی به اجرای قانون نیستند بلکه روی شاخه تنومندی به نام مجلس نشسته است و در پی تضعیف آن است در حالی که  وجود مجلس بی خاصیت  به هیچ وجه به نفع نظام نیست.
وی هم چنین تاکید کرد:اگر مجلس نتواند نظارت کند، باید منتظر فجایع بزرگ تری از اختلاس سه هزار میلیاردی نیز باشیم.
 
این نماینده مجلس خواستار رعایت شان مجلس و هیئت رییسه شد و افزود: از بزرگانی مثل آقای حداد تعجب می کنم که چرا ایشان با این جایگاه و شخصیت باید در کف مجلس حرف های این گونه بزنند که هیئت رییسه مجلس که منتخب نمایندگان مجلس هستند تضعیف نموده و بعد این اکثریت مجلس حق نداشته باشد به قوه مجریه بگوید بالای چشمت ابرو است.
 
وی هم چنین تاکید کرد: عده ای به عنوان اقلیت اصولگرا گفتند که ما مخالفت سوال هستیم و انقدر در مجلس آزادی بود که این اقلیت نیز نظرات خود را مطرح کردند اما قرار بر این نیست که این اقلیت  با اعمال فشار و مصاحبه های کذایی اعمال دیکتاتوری  کنند و مانع از اجرای قانون باشند.
چه زد و بندی با دولت صورت گرفته که آقایان زیر بار سوال نمی روند؟
 
این نماینده مجلس با تاکید بر این که مجلس از رییس جمهور سوال دارد و این حق مسئولان مجلس است که از رییس جمهور سوال کنند،افزود:حقیقت پور با اشاره به حاشیه سازی جریان اقلیت اصلوگرایی در مجلس افزود:این ها به نام این که نظر مقام معظم رهبری مخالف سوال است تعدادی امضا نیز جمع کردند و اگر نظر آقا این نباشند و این افراد در قبال حق این افراد که تحت تاثیر اعمال نظر این جریان امضای خود را پس گرفتند چه جوابی دارند؟
 
وی ادامه داد:می خواهند نظر خود را با اسم نظرآقا  پیش ببرند در حالی که آقا اگر ملاحظه شرعی داشته باشند حتما حرفشان را می زنند و سوال از رییس جمهور نه تضعیف نظام و نه تضعیف رییس جمهور است بلکه تنها یک سوال است.
 
حقیقت پور با اشاره به این که  در شرایط فعلی ارز سوال از رییس جمهور وظیفه مجلس است، گفت: در دوماه سرمایه و ثروت ملی ایران یک سوم شده است و آقایان از ما انتظار دارند، سوال نپرسیم؟ تاریخ از ما سوال نمی پرسد؟ واقعا این مجلس مدرسی می شود؟
 
وی افزود:نمی دانم آقایان چه زد و بندی با دولت دارند و دولت چه امتیازی به این افراد داده است که این افراد حاضر هستند به اسم مصلحت سکوت کنند.
 
حقیقت پور با اشاره به حق قانونی مجلس برای سوال از رییس جمهور و استیضاح وزرا تاکید کرد: می خواهیم حق خود را مطرح کنیم و یک کلمه هم در این سوال بر ضد شخصیت آقای رییس جمهور در این سوال چیزی مطرح نشده است.
 
این نماینده مجلس با انتقاد از رفتارهای برخی نمایندگان در واکنش به طرح سوال گفت:به همین راحتی ابتدا می گویند نظر اقا این نیست و بعد می گویند رییس قوه و هیئت رییسه خطا کردند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی افزود: این تنها یک سوال است و تمرین دموکراسی است این مردم سالاری دینی است و مجلس بر پایه ادب و اخلاق قصد سوال از رییس جمهور دارد و در پی این است که با رییس جمهور صحبت کرده و دلایل افزایش قیمت دلار از زبان خود وی بشنود .
 
حریف رییس جمهور نمی شوند، به مجلس فشار می آورند!
 
حقیقت پور با اشاره به جواب های رییس جمهور در جلسه پیشین طرح سوال گفت:در جریان این سوال ممکن است طرف مقابل رعایت قاعده بازی را نکند اما این که دلیل بر این دست از رفتارها نیست چرا که این جریان اگر نگران از این دست از مسائل است باید به طرف مقابل تذکر دهد که در جریان سوال قانون مدار باشد .
وی تاکید کرد:چرا این آقایان از ترس وقوع اتفاق نادرستی در جریان سوال از جانب سوال شوند در پی لغو کل سوال هستند؟
 
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با انتقاد از کوتاه آمدن این جریان در برابر دولت در مجلس گفت:این آقایان یک کلمه حاضر نمی شوند با دولت صحبت کنند تا دست از رفتارهای نادرست خود بر دارد و اسم این داستان را نیز ولایت مداری می گذارند.
 
وی ادامه داد:آیا واقعا این معنای ولایت مداری است که اشتباهات یک فرد را در چنین جایگاهی ببینید و بعد بگویی چون این فرد قاعده بازی را رعایت نخواهد کرد و در مجلس هوچی گری راه می اندازد ، به مجلس فشار بیاورید که سوال را پس بگیرید و تهمت خلاف هم بزنید؟
 
حقیقت پور با انتقاد از صحبت های روز گذشته حدا عادل تاکید کرد:اگر جوانان مجلس چنین کاری می کردند شاید می شد گذشت اما کسانی که در جایگاه پدر مجلس هستند و در مسند مدرس تکیه زده اند و باید برای اینده نظام مفید باشند و تعجب می کنم از این داستان ها و امیدوارم ادامه ندهند
 
وی افزود:دیدم آقای مطهری هم مطرح کردند که اگر بیش از این تهمت ها به هیئت رییسه ادامه پیدا کند و در خصوص طرح سوال از رییس جمهور حاشیه سازی شود پرونده های قبل از انقلاب این اقایان را مطرح می کنیم اما به راستی ما نمی خواهیم نبش قبر کنیم و تنها به دنبال اجرای قانون هستیم.
 
مجلس مطیع کامل ولایت فقیه است
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با انتقاد از این که مخالفان طرح سوال از رییس جمهور نظر خود را به اسم نظر رهبر مطرح می کنند، گفت:اگر رهبری صلاح ببینند و احساس کنند کاری خلاف شرع و یا مصلحت کشور در جریان است بدن شک دستور مستقیم می دادند که مجلس از این اقدام دست بر دارد .
وی در خاتمه تاکید کرد:بدون تردید نیز اگر بگویند تمام امضا کنندگان به این تکلیف شرعی عمل می کنند چرا که ما در پی انجام عملی خارج از حدود ولایت نیستیم.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet