هدر اصلی
1387/09/24 14:19:00
سرویس صحن

انتقاد سازدار از مطبوعات به دلیل انتشار غیرواقع مطلبی ذزخصوص پس گرفتن امضای استیضاح کنندگان وزیر جهاد کشاورزی

سازدار گفت: درخواست کنندگان استیضاح وزیر جهادکشاورزی از هر طیف مجلس هستند و این نشان می دهد مسایل کشاورزان برای همه طیف های مجلس قابل اهمیت می باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت سیروس سازدار نماینده مرند و جلفا در تذکر آیین نامه ای با استناد به مواد 3، 228 و 227 با اشاره به سخنان لاریجانی مبنی بر حد نصاب نداشتن استیضاح گفت: طی یکی دو روز گذشته از قول اعضای دفتر هیات رئیسه در روزنامه ها اعلام شده بود که تعداد امضاها به هشت نفر رسیده است و معاون وزیر جهاد کشاورزی نیز تعداد امضاهای استیضاح را سه نفر اعلام کرده است.

سازدار تاکید کرد: این در حالی است که بنده امروز توانستم با 24 نفر از امضاکنندگان صحبت کنم و همه آنها نیز عنوان کردند امضاهای خود را پس نگرفته اند.

وی گفت: 17 نفر از نمایندگان طی نامه ای خطاب به رئیس مجلس خواستار پیگیری کتبی این اخبار غلط شده اند تا بدانند منبع این اخبار که گفته اند تعداد امضاها به سه و یا هشت نفر رسیده چه کسانی هستند.

نماینده مرند با تاکید بر اینکه استیضاح حق نمایندگان است، تصریح کرد: ما نمایندگان استیضاح کننده تحمل این را نداریم که معاون وزیر جهاد به جای توجه به تذکرات جنابعالی بیاید و مصاحبه بر علیه مجلس کند و بگوید امضا استیضاح سه نفر است ضمن آنکه چگونه می توان از معاون وزیر برای این موضوع پاسخ خواست.

وی ادامه داد: استیضاح فرصتی برای وزرا محسوب می شود تا به مجلس بیایند و برنامه هایشان را بیان کنند؛ چرا آقایان استیضاح را منفی تلقی می کنند؟ از استیضاح نترسید و آن را منفی تلقی نکنید. اگر من وزیر بودم و استیضاح می شدم از این فرصت استفاده می کردم.

لاریجانی نیز در پاسخ به وی گفت: بنده هم صبح اعلام کردم که بحث پس گرفتن امضاها مطرح نبوده بلکه بنده از نمایندگان خواستم که آن را به تاخیر بیندازند تا ما هم بتوانیم کار مجلس را به جلو ببریم.

وی نیز بر اینکه استیضاح حق نمایندگان است تاکید کرد و گفت: اما ظاهرا این دوستان توجه کرده اند و فعلا مدتی آن را به تاخیر انداخته اند، ضمن آنکه این مصاحبه ها که انجام شده کار درستی نیست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet