هدر اصلی
1391/08/20 09:37:40
سرویس اقتصادی
ترقی در گفت و گو با خانه ملت:

میدان‌ اقتصاد جای پاس‌کاری تقصیرها نیست

عضو ارشد حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر این که باید کوتاهی ها را در عرصه اقتصادی پذیرفت تصریح کرد:در دولت اسلامی انتظار همه این است که صادقانه با مردم برخورد کنندو فرافکنی نکرده و مشکل را به گردن دیگری نیاندازند چرا که این که قصور را به گردن یکدیگر بیاندازیم در قاموس نظام اسلامی جایی ندارد و پذیرفتنی نیست.
میدان‌ اقتصاد جای پاس‌کاری تقصیرها نیست عضو ارشد حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر این که باید کوتاهی ها را در عرصه اقتصادی پذیرفت تصریح کرد:در دولت اسلامی انتظار همه این است که صادقانه با مردم برخورد کنندو فرافکنی نکرده و مشکل را به گردن دیگری نیاندازند چرا که این که قصور را به گردن یکدیگر بیاندازیم در قاموس نظام اسلامی جایی ندارد و پذیرفتنی نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/12645.jpg میدان‌,اقتصاد,جای,پاس‌کاری,تقصیرها,نیست Icana

حمیدرضا ترقی در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت:گرانی ها عوامل متعدد دارد نباید انصاف را در این عوامل نادیده گرفت.

عضو ارشد حزب موتلفه اسلامی با تاکید بر این که نمی توان ریشه تمامی گرانی ها را تحریم دانست، افزود:تا درصدی این تحریم ها موثر است اما تمامی ریشه گرانی ها به تحریم نمی رسد و  این قابل قبول نیست و ما نباید بیش از این سهم تحریم  را  در گرانی ها موثر ببینیم

ترقی توجه و واقع بینی را برای رسیدن به نتایج صحیح در خصوص گرانی ها ضروری ت.وصیف و تصریح کرد:در ریشه یابی گرانی باید باور کرد تا اندازه ای برخی از قوانین دولت در به وجود آمدن گرانی تاثیر داشته است و بخشی دیگر نیز به اجرای نادرست قوانین توسط دولت بر می گردد.

وی ادامه داد: به علاوه جنگ روانی که دشمن در حال پیگیری آن است نباید دست کم گرفته شود .

ترقی اصلاح فرهنگ عمومی مصرف را برای مقابله با گرانی ضروری توصیف و تصریح کرد:توسعه فرهنگ دوری از  اسراف و  قناعت کمک می کند تا  بی تدبیری ها و ضعف های قانونی و تحریم های خارجی نتوانند گرانی های جدیدی را در کشور به وجود آورد.

وی تاکید کرد:اگر مردم به دنبال مصرف بالا نباشند و حرص نداشته باشند نسبت به جمع کردن کالاهایی که در بازار افزایش قیمت داشته و یا کم می شود،کمک بزرگی از طرف مردم صورت گرفته است.

ترقی با تاکید بر لزوم چاره اندیشی برای مشکلات اقتصادی در اسرع وقت گفت:اگر دولت در تدبیر نسبت به حل این مشکلات زودتر می اندیشید، اگر مجلس ضعف خودش را در قانون گذاری و نظارت بپذیرد و اگر مردم همراهی بیشتری داشته باشند ، بدون شک مشکلات کوچک تبدیل به بحران های بزرگ نمی شود.

ترقی با اشاره به این که دولت باید تقصیرات و کوتاهی های خود در عرصه اقتصادی را به گردن بگیرد، گفت:اطلاعات غلطی که به دولت دادند در این که دولت در خصوص مسائلی مثل مسئله مرغ و یا کمبود ارز دیر وارد عمل شود موثر بود.

وی افزود: مسئله مرغ در اثر کوتاهی دولت و عدم اقدام به موقع و موثر صورت گرفت.

عضو ارشد حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد:در دولت اسلامی انتظار همه این است که صادقانه با مردم برخورد کنندو فرافکنی نکنند و مشکل را به گردن دیگری نیاندازند و بگویند که اطلاعات به ما اشتباه رسیده است و دیر تصمیم  گرفتیم چرا که  این که قصور را به گردن یکدیگر بیاندازیم در قاموس نظام اسلامی جایی ندارد و پذیرفتنی نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet