هدر اصلی
1391/08/20 07:54:21
سرویس فرهنگی
نوباوه مطرح کرد:

گزارشی از چگونگی هزینه کرد بودجه فیلم های فاخر نرسیده است

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه "بودجه آثار فاخر سینمایی حذف نشده است" تصریح کرد: در چند سال گذشته، هیچ گزارشی از چگونگی هزینه کرد بودجه فیلم های فاخر به کمیسیون فرهنگی مجلس نرسیده است.
گزارشی از چگونگی هزینه کرد بودجه فیلم های فاخر نرسیده است نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه "بودجه آثار فاخر سینمایی حذف نشده است" تصریح کرد: در چند سال گذشته، هیچ گزارشی از چگونگی هزینه کرد بودجه فیلم های فاخر به کمیسیون فرهنگی مجلس نرسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/19647.jpg گزارشی,از,چگونگی,هزینه,کرد,بودجه,فیلم,های,فاخر,نرسیده,است Icana

بیژن نوباوه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درباره بودجه تولید فیلم های فاخر گفت: مجلس به منظور تولید آثار سینمایی فاخر، ردیفی در بودجه سالانه معاونت سینمایی لحاظ کرده بود و اگرچه در دو یا سه سال گذشته، مبلغ در نظر گرفته شده، پایین بود اما اکنون به رقم قابل قبولی رسیده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساخت فیلم سینمایی "ملک سلیمان" افزود: هنگامی که فیلم "ملک سلیمان" در حال تولید بود، مجلس شورای اسلامی بیشترین حمایت را از ساخت این اثر انجام  و بودجه آن را به چند برابر افزایش داد.

وی تصریح کرد: ما همواره به در نظر گرفتن بودجه ای برای تولید آثار فاخر سینمایی قائل بودیم اما تاکنون هیچ گزارشی از چگونگی هزینه کرد این ردیف بودجه به کمیسیون فرهنگی مجلس نرسیده و ظاهرا بودجه آن در جاهای دیگر هزینه می شود.

نوباوه ادامه داد: برخی بحثها که در رابطه با پروژه "لاله" مطرح است و صحبت از حمایتهای چندین میلیارد تومانی از ساخت این اثر می شود، نشان می دهد که تخلفاتی در هزینه کرد ردیفهای بودجه در بخش سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وجود دارد.

نماینده مردم در مجلس نهم بیان کرد: قطعا مجلس نظر موافقی نسبت به این رویکرد نخواهد داشت و در فصل بودجه نویسی سال آینده، با دقت بیشتری به گزارش عملکرد وزارت ارشاد خواهد نگریست و چنین مسائلی را زیر ذره بین خواهد برد.

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما درباره سخنان یکی از مسئولان سازمان امور سینمایی مبنی بر اینکه بودجه آثار فاخر سینمایی حذف شده است، توضیح داد: ردیف بودجه فیلمهای فاخر حذف شده، اما مبلغ بودجه آن حذف نشده و مجموعا در اختیار سازمان سینمایی قرار گرفته است.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد: امسال مجلس، ردیفها را در بخش سینمایی به صورت مجزا تفکیک نکرد اما مجموعه بودجه ای که سازمان سینمایی از ما خواسته بود، در اختیار آنها قرار گرفت و بودجه سینمایی وزارت ارشاد نسبت به سال گذشته، کاهش پیدا نکرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet