هدر موبایل
1391/08/19 12:29:24
سرویس فرهنگی
اقتصاد مقاومتی در حوزه فرهنگ/ 2

حسینی: نهادینه سازی اقتصاد مقاومتی در گرو فعالیت اهالی فرهنگ است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اثرگذاری فعالیت اهالی حوزه فرهنگ در نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی میان مردم، بر ضرورت فرهنگ سازی در این عرصه تاکید کرد.
حسینی: نهادینه سازی اقتصاد مقاومتی در گرو فعالیت اهالی فرهنگ است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اثرگذاری فعالیت اهالی حوزه فرهنگ در نهادینه شدن اقتصاد مقاومتی میان مردم، بر ضرورت فرهنگ سازی در این عرصه تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/23463.jpg حسینی:,نهادینه,سازی,اقتصاد,مقاومتی,در,گرو,فعالیت,اهالی,فرهنگ,است Icana

سید مرتضی حسینی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، درباره چگونگی پیاده سازی راهکارهای اقتصاد مقاومتی در حوزه فرهنگ گفت: حوزه فرهنگ در امر اقتصاد مقاومتی دو مسئولیت دارد که یکی فرهنگ سازی است و دیگری تلاش اهالی این حوزه برای همگام شدن با سایر بخشها در پیشبرد این رویکرد اقتصادی.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی افزود: اهالی حوزه فرهنگ باید با برنامه سازی قوی و تاثیرگذار، اقتصاد مقاومتی را میان مردم نهادینه کنند زیرا اگر چنین رویکردی به جزئی از فرهنگ مردم تبدیل شود، به چشم اندازهای خود دست پیدا خواهد کرد و در غیر این صورت، هرچقدر قانون گذاشته شود، باز هم مردم اقبالی به اجرای آن نشان نخواهند داد.

وی با بیان اینکه "اثرگذاری فعالیت حوزه فرهنگ بسیار بالاتر از امور دیگر است" تصریح کرد: فعالیت اهالی رسانه، برنامه سازان رادیویی و تلویزیونی، هنرمندان، مربیان و معلمان و امور فوق برنامه مراکز آموزشی و دیگر اهالی حوزه فرهنگ در تشریح اقتصاد مقاومتی برای مردم و راهکارهای دستیابی به آن، ما را سریعتر به اهداف این سیاست اقتصادی می رساند.

نماینده مردم در مجلس نهم همچنین اضافه کرد: با توجه به اینکه اقتصاد مقاومتی باید به عنوان یک سیاست کلان در تمام بخشها و برنامه ها مورد توجه قرار گیرد، عرصه فرهنگ نیز از این قاعده مستثنی نیست و باید همپای سایر حوزه ها حرکت کند و سیاستهای اقتصاد مقاومتی در آن پیاده شود.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تاکید بر اینکه "بنا نیست بودجه ها داده نشود" ادامه داد: اقتصاد مقاومتی به معنای صرفه جویی، حمایت از تولید ملی، استفاده از کالاهای داخلی و قناعت پیشه کردن است؛ مثلا اکنون برخی کاغذها در مطبوعات مورد استفاده قرار می گیرد که با اقتصاد مقاومتی سازگار نیست و باید از ادامه این روند پرهیز کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: اهالی فرهنگ باید همگام با سایر بخشها در این تدبیر کلی نظام همراه باشند تا هم به دولت کمک شود که مشکلات اقتصادی خود را پشت سر بگذارد و هم بتوانند جایی برای خود در حوزه اقتصاد مقاومتی باز و هزینه های بی دلیل را حذف کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet