هدر اصلی
1391/08/19 10:28:05
سرویس اجتماعی
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر کشور در گفت و گو با خانه ملت:

طرح تحول اجتماعی در کمیسیون های مجلس بررسی می شود

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر کشور با اشاره به ارائه طرح تحول اجتماعی به مجلس شورای اسلامی گفت: در واقع طرح مذکور گزیده ای از برنامه های ملی است که موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.
طرح تحول اجتماعی در کمیسیون های مجلس بررسی می شود معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر کشور با اشاره به ارائه طرح تحول اجتماعی به مجلس شورای اسلامی گفت: در واقع طرح مذکور گزیده ای از برنامه های ملی است که موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/13772.jpg طرح,تحول,اجتماعی,در,کمیسیون,های,مجلس,بررسی,می,شود Icana
علیرضا افشار در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: در سال 87 وزارت کشور کلیه برنامه های ملی را برای کاهش آسیب های اجتماعی از دستگاه های مختلف جمع آوری و جمع بندی کرد و تحت عنوان طرح تحول اجتماعی به شورای اجتماعی کشور ارسال کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر کشور  در ادامه افزود: در اواخر سال 87 کلیات طرح تحول اجتماعی با حضور رئیس جمهور در شورای اجتماعی کشور تصویب شد و در اوایل سال 89 شرح برنامه های طرح مذکور به تصویب این شورا رسید.
این مقام مسئول تصریح کرد: در طرح تحول اجتماعی مسائلی مانند پیشگیری از آسیب های اجتماعی، کاهش تعداد آسیب دیدگان، عوامل موثر در گسترش آسیب های اجتماعی، استحکام بنیان خانواده، کاهش اعتیاد، امنیت اجتماعی و اخلاقی، ارتقای نشاط و شادابی جامعه و توسعه انضباط اجتماعی پیش بینی شده است.
افشار با انتقاد از اقدامات پرهزینه اما پراکنده، جزیره ای و کم اثر در مورد کاهش آسیب های اجتماعی گفت: برای جلوگیری از این مشکل، طرح تحول اجتماعی رویکرد ساختارمند دارد و این موضوع پیش بینی شده که برنامه های اجتماعی و فرهنگی کشور چگونه مدیریت شود که با رعایت نظم و بدون دوباره کاری و موازی کاری به سوی اهداف مورد نظر حرکت کنیم.
معاون وزیر کشور با بیان اینکه در طرح تحول اجتماعی مقابله با آسیب های اجتماعی به شکل متوازن پیش بینی شده است، تاکید کرد: تمام آسیب های اجتماعی به نوعی با یکدیگر مرتبط هستند و به همین دلیل نمی توان یک آسیب اجتماعی را رفع کرد و انتظار داشت بقیه آسیب ها نیز از بین برود.
وی با اشاره به ارائه طرح تحول اجتماعی به کمیسیون های فرهنگی، اجتماعی و امنیت ملی مجلس یادآور شد: در صورتی که در کمیسیون ها و صحن علنی مجلس حمایت های لازم از تصویب این طرح انجام شود می توان مقدمات لازم برای آغاز یک حرکت مطلوب را فراهم کرد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر کشور با بیان اینکه اجرای طرح تحول اجتماعی نیاز به اعتبار و بودجه ندارد، گفت: امیدواریم مجلس شورای اسلامی پشتوانه های لازم را برای اجرای طرح تحول اجتماعی فراهم کند./
پایان پیام       
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet