هدر اصلی
1391/08/19 11:41:44
سرویس اقتصادی
فتحی‌پور با تأکید بر جامع بودن قانون اصل 44:

دستگاه‎ها از خود روش‌های واگذاری ابداع نکنند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس‌با بیان اینکه دستگاه‌ها باید مطابق قانون اصل ۴۴ واگذاری‌ها را صورت دهند، گفت: بهترین روش واگذاری‌ها در خود قانون اصل ۴۴ پیش بینی شده و دستگاه‌ها نباید از خود روش‌های واگذاری ابداع کنند.
دستگاه‎ها از خود روش‌های واگذاری ابداع نکنند رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس‌با بیان اینکه دستگاه‌ها باید مطابق قانون اصل 44 واگذاری‌ها را صورت دهند، گفت: بهترین روش واگذاری‌ها در خود قانون اصل 44 پیش بینی شده و دستگاه‌ها نباید از خود روش‌های واگذاری ابداع کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/26317.jpg دستگاه‎ها,از,خود,روش‌های,واگذاری,ابداع,نکنند Icana

ارسلان فتحی پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اینکه هرگونه واگذاری باید براساس اصل 44 قانون اساسی صورت بگیرد، تصریح کرد: چنانچه کشورمان قصد داشته باشد به سمت خصوصی‌سازی گام بردارد باید اصول آن را هم رعایت و در واگذاری‌ها مطابق قانون عمل کند.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و آبش احمد در مجلس شورای اسلامی حرکت به سمت اقتصاد خصوصی را ضروری برشمرد و افزود: باید بار سنگین مسئولیت‌های اجرای کشور طبق اصول و مقررات جهانی و بین المللی از دوش دولت برداشته شود و مسئولیت‌ها تا جایی که بخش خصوصی توانش را دارد به  آن سپرده شود.

وی با اشاره به بخشی از واگذاری‌ها  در برخی دستگاه‌ها از جمله وزارت نیرو این واگذاری‌ها را مطابق قانون ندانست و ادامه داد: بهترین روش واگذاری‌ها در خود قانون اصل 44 پیش بینی شده و دستگاه‌ها نباید از خود روش‌های واگذاری ابداع کنند.

فتحی تأکید کرد:  قطعاً مجلس به ویژه کمیسیون‌های تخصصی آن از جمله اقتصادی و کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ روند واگذاری‌ها  را زیر نظر دارند و در صورت تخلف برخورد جدی با  دستگاه‌ها خواهند داشت.

وی یادآور شد: اینکه دستگاهی بر اساس دیدگاه و نظر خود تکلیف نیروهای فعال در آن دستگاه را پس از واگذاری تعیین کند خلاف قانون است چرا که در سیاست های کلی و خود قانون اصل ۴۴ تکلیف نیروهای فعال به طور صریح و روشنی مشخص شده است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: حفظ امنیت شغلی و حمایت از شاغلین در دستگاه‌ها پس از واگذاری‌ها متن صریح قانون بوده که در جریان واگذاری‌ها باید رعایت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet