شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/08/20 09:19:57
سرویس سیاسی
اسفنانی:

معیار غرب در حمایت از حقوق بشر دوگانه است

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با تاکید بر اینکه غرب بزرگ‌ترین ناقض حقوق انسان‌ها در سراسر جهان محسوب می‌شود، گفت: یکی از مولفه‌های موثر در شکل‌گیری کشور‌هایی همچون آمریکا و کانادا را تبعیض‌نژادی و نقض حقوق انسان‌ها است.
معیار غرب در حمایت از حقوق بشر دوگانه است سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با تاکید بر اینکه غرب بزرگ‌ترین ناقض حقوق انسان‌ها در سراسر جهان محسوب می‌شود، گفت: یکی از مولفه‌های موثر در شکل‌گیری کشور‌هایی همچون آمریکا و کانادا را تبعیض‌نژادی و نقض حقوق انسان‌ها است. https://cdn.icana.ir/d/019/21543.jpg معیار,غرب,در,حمایت,از,حقوق,بشر,دوگانه,است Icana

محمد‌علی اسفنانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، درباره واکنش عضو هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل به نقض حقوق بشر در غرب که واکنشی به بیانیه اخیر سازمان ملل متحد مبنی بر نقض حقوق بشر در ایران بود، یادآور شد: از سازمان ملل متحد نباید توقع داشته باشیم که منصفانه اظهار نظر کند.

نماینده مردم فریدن، فریدون‌شهر و چادگان در مجلس شورای اسلامی، گفت: از آنجایی که سازمان ملل متحد و اساسا سازمان‌های حقوق بشری در جهان تحت تاثیر کشور‌های غربی هستند، سیاست‌های گزینشی و تبعیض‌آمیز در برابر کشور‌ها اتخاذ می‌کنند.

نماینده مردم در مجلس نهم، افزود: مفهوم حقوق بشر یکی از ابزار‌هایی است که قدرت‌های بزرگ نظام بین‌الملل از آن برای پیشبرد امیال و مقاصد خود استفاده می‌کنند و با برخورد گزینشی با مفهوم حقوق بشر، خود از بزرگ‌ترین ناقضان حقوق انسان‌ها در سراسر جهان محسوب می‌شوند که نمونه‌های آشکار نقض حقوق بشر از سوی کشور‌های غربی را می‌توان در عراق، افغانستان، بحرین، سوریه، میانمار و ... مشاهده کرد.

اسفنانی تصریح کرد: از آنجایی که یک تعریف واحد از مفهوم حقوق بشر در جهان وجود ندارد، قدرت‌های سلطه‌گر جهان هر آنچه که با منافع و اهداف آنان سازگار باشد را تحقق حقوق بشر ‌می‌دانند و هر گاه منافع آنها در گوشه‌ای از جهان به خطر افتد، فریاد نقض حقوق بشر سر می‌دهند.

وی با تاکید بر نگرش مغرضانه و یکجانبه‌گرای کشور‌های غربی و نهاد‌های بین‌المللی وابسته به آنها در مواجهه با مفهوم حقوق بشر، یکی از مولفه‌های موثر در شکل‌گیری کشور‌هایی همچون آمریکا، کانادا و ... را تبعیض نژادی و نقض حقوق انسان‌ها خواند.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه غرب با اتخاذ سیاست اسلام‌ستیزی در سراسر جهان، نقض کننده آشکار حقوق بشر است، یادآور شد: بسیاری از دولت‌های غربی که در داخل کشور خود حقوق انسان‌ها را نقض می‌کنند برای فرا‌فکنی این موضوع، نظام‌های مردمسالار همچون جمهوری اسلامی ایران را متهم به نقض حقوق بشر می‌کنند.

عضو هیات نمایندگی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل متحد طی سخنانی با اشاره به وضعیت وخیم حقوق بشر در غرب، سیاست‌های مغرضانه و گزینشی آنان در برخورد با موضوع حقوق بشر در سایر کشورها را به باد انتقاد گرفت و نسبت به بیانیه ضد ایرانی اخیر سازمان ملل واکنش نشان داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet