هدر اصلی
1391/08/20 10:06:58
سرویس بین الملل
بخشایش اردستانی؛

سفر باراک اوباما به میانمار تبلیغاتی است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس نهم سفر باراک اوباما به میانمار را تبلیغاتی خواند و گفت: باراک اوباما سعی دارد چهره مخدوش شده آمریکا نزد مسلمانان جهان را بهبود ببخشد.
سفر باراک اوباما به میانمار تبلیغاتی است عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس نهم سفر باراک اوباما به میانمار را تبلیغاتی خواند و گفت: باراک اوباما سعی دارد چهره مخدوش شده آمریکا نزد مسلمانان جهان را بهبود ببخشد. https://cdn.icana.ir/d/019/4773.jpg سفر,باراک,اوباما,به,میانمار,تبلیغاتی,است Icana

احمد بخشایش اردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سفر باراک اوباما به‌عنوان رئیس جمهور آمریکا به میانمار، با بیان اینکه اوباما اولین رئیس جمهوری آمریکا است که به میانمار سفر می‌کند، گفت: سفر اوباما به میانمار تبلیغاتی است.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیداری اسلامی شکل گرفته در میان کشورهای مسلمان خاورمیانه و شمال آفریقا چهره آمریکا را نزد مسلمانان مخدوش کرده است، افزود: هدف اوباما از سفر به میانمار جنبه تبلیغاتی دارد و آمریکا تلاشی برای پایان دادن به نسل‌کشی در میانمار ندارد.

 وی، توضیح داد:  با توجه به سیاست‌های خصمانه‌ای که استکبار جهانی در قبال  مسلمانان پیش گرفته است، تنفری  از سیاست‌های آمریکا نزد مسلمانان به وجود آمده که رئیس جمهور آمریکا را به صرافت انداخته تا با سفر به کشوری که مسلمانان در آن قتل‌عام می‌شوند، چهره مخدوش‌شده آمریکا را بهبود بخشند.

نماینده مستقل مجلس نهم ، ادامه داد: هدف دیگر سفر رئیس جمهور آمریکا به میانمار تاثیرگذاری بر این کشور با هدف  کنترل اوضاع میانمار به نفع آمریکا به دلیل هم‌مرزی  این کشور با چین است؛ واشنگتن سعی دارد از این طریق بر روابط خود با کشور همسایه میانمار یعنی چین تاثیر بگذارد.

بخشایش اردستانی  با یادآوری کشتار مردم مظلوم و مسلمان میانمار، افزود: مسلمانان در میانمار به شدت تحت فشار هستند و دولت این کشور که توسط بودائیان اداره می‌شود، حاضر نبوده آنها را به‌عنوان شهروند درجه دوم نیز بپذیرد و اکنون با کشتار و قتل‌عام سعی در پاکسازی نژادی دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا به دنبال نقض حقوق بشر در میانمار نخواهد بود، خاطرنشان کرد: در عین حال استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا با رویکردهای دوگانه خود بارها بی‌توجهی خود را به نقض آشکار حقوق بشر نشان داده و در هر نقطه‌ای که منافع آنها اقتضا می‌کند چشم بر روی حقوق اولیه انسان‌ها بسته است.

باراک اوباما اواخر ماه جاری میلادی اولین رئیس‌جمهور آمریکا خواهد بود که به میانمار سفر می‌کند.قرار است اوباما در این سفر با تین سین، رئیس‌جمهور میانمار و آنگ سان سوچی، رهبر دموکراسی این کشور دیدارکند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet