هدر اصلی
1391/08/23 10:39:06
سرویس فرهنگی
طاهری با اشاره به توسعه تئاتر در مدارس کشور، تاکید کرد:

تئاتر های مذهبی؛ راهکار مناسب توسعه فرهنگ دینی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه توسعه تئاتر به‌عنوان بخشی از وظایف دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی می‌تواند در زمینه فرهنگ‌سازی، انتقال مفاهیم معنوی و همچنین راه‌کاری برای مقابله با اسیب‌های اجتماعی به کار گرفته شود،افزود: اجرای تئاتر های مذهبی، راهکار مناسبی برا ی توسعه فرهنگ دینی در کشور به شمار می آید.
تئاتر های مذهبی؛ راهکار مناسب توسعه فرهنگ دینی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه توسعه تئاتر به‌عنوان بخشی از وظایف دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی می‌تواند در زمینه فرهنگ‌سازی، انتقال مفاهیم معنوی و همچنین راه‌کاری برای مقابله با اسیب‌های اجتماعی به کار گرفته شود،افزود: اجرای تئاتر های مذهبی، راهکار مناسبی برا ی توسعه فرهنگ دینی در کشور به شمار می آید. https://cdn.icana.ir/d/019/26037.jpg تئاتر,های,مذهبی؛,راهکار,مناسب,توسعه,فرهنگ,دینی Icana

سید علی طاهری در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت،افزود: آموزش و پرورش یکی از نهاد‌های مهم جامعه از حیث جمعیت بالای مربی و متربی محسوب می‌شود، از همین رو فعالیت‌های فرهنگی  این نهاد از اهمیت آموزشی فوق العاده ای برخوردار  است و می‌تواند تمام فعالیت‌های هنری نظیر تئاتر را تحت تاثیر قرار دهد.

 نماینده  مردم گرگان و آق قلا درمجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: توسعه مباحث و فعالیت‌های فرهنگی یکی از اهداف اساسی است که  باید در راس امور آموزش و پروش قرار گیرد و درهمین راستا باید بیش از پیش شاهد توسعه زیرساخت‌های فرهنگی در سراسر کشور باشیم.

 وی ادامه داد :گسترش فعالیت‌ها هنری و امور فرهنگی و مذهبی در مدارس و فضاهای آموزشی در ایجاد فضای معنوی و دینی در این اماکن تاثیر به سزایی دارد و باید حرکات نو و پویایی در این زمینه صورت پذیرد.

 طاهری افزود:مدیران مدارس باید تمام توان و ظرفیت خود را برای اجرای تئاترهای فرهنگی که درشأن فضای فرهنگی کشور باشد به کار گیرند.

وی تصریح کرد :با نمایش و تئاتر می‌توان محتوای کتاب‌های درسی را به دانش‌آموزان آموزش داد، زیرا این امر می‌تواند ذهن آنان را آماده کند.

نماینده گرگان با بیان اینکه  تئاترمذهبی در جهان  جایگاهی ویژه دارد، افزود: تئاتر مقوله‌ا‌ی است که می‌تواند با درس دادن به مخاطبان، آینده را به آنها بشناساند.

عضو کمیسییون فرهنگی مجلس، یادآورشد : توسعه بیشتر فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی در سطح مدارس  از مسائلی است که همواره مورد تاکید بوده و آموزش و پرورش باید در این مسیر گام بردارد.

کارشناسان هنرهای نمایشی و متولیان امور تربیتی در مدارس از ضعف توجه به هنرهای نمایشی در مدارس انتقاد کرده و بر لزوم  تقویت و رونق تئاتر در مراکز آموزشی و مدارس تاکید کردند./

پایان پیام

 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet