عید سعید فطر
1387/09/24 15:13:00
سرویس سیاسی
در ارزیابی از طرح وحدت ملی مطرح شد

فدایی: اجزای متضاد نمی توانند دور هم به نتیجه برسند

نماینده تهران در خصوص موضوع وحدت ملی اظهار داشت: از نظر ما اجزای متضاد نمی توانند دور هم به نتیجه برسند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، حسین فدایی که یکشنبه در جمع خبرنگاران پارلمانی سخن می گفت، افزود: بحث دیگر موضوع و محتوای وحدت است که اگر اساس آن منطقی نباشد به نتیجه نمی رسد.

وی تصریح کرد: موضوع دیگر اینست که بحثی که هدف آن قدرت طلبی باشد به نتیجه نمی رسد، لذا در این سه حوزه یعنی اجزای تشکیل دهنده موضوع و محتوا و هدف هیچ کدام ربط منطقی و سنخیت ندارد، لذا به نتیجه هم نخواهد رسید.

نماینده تهران در پاسخ به سوال خبرنگار خانه ملت که طرح موضوع وحدت ملی در شرایط فعلی  سیاسی تا چه اندازه ضرورت دارد، گفت: در این زمینه دو بحث وجود دارد؛ یکی اصل وحدت است،آیا کسی هست که مخالف وحدت باشد، وحدت چیز بدی نیست مخصوصا برای کسانی که طرفدار نظام و قانون اساسی هستند.

وی افزود: منتهی بحث مهم اینست کسانی که بحث وحدت را مطرح می کردند چه هدفی را دنبال می کنند؟  افراد مطرح کننده بر روی اجزای تشکیل دهنده وحدت باید به یک جمع بندی برسند که اجزای این مساله هم یکی موضوع وحدت است و دیگری اهدافی که از طرح این موضوع دنبال می شود.

وی در خصوص طرح این موضوع گفت: آنچه که در مورد وحدت ملی در رسانه ها مطرح شد را کارگزاران عنوان کرد و از مدت ها قبل این بحث مطرح بود که هم دوم خردادی ها و هم تعداد قلیلی از اصولگرایان آن را دنبال کردند.

فدایی در پاسخ به این سوال که قبول دارید در این دوره علی اکبر ناطق نوری در طرح این موضوع پیشرو بودند؟ گفت: آقای ناطق هم این موضوع را دنبال می کنند ولی ریشه تحلیل به دوم خرداد بر می گردد.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اظهارات شما ما شاهد شکل گیری و رقابت احزاب قوی که مدنظر سیاسیون است نخواهیم بود؟ گفت: وقتی کسی حزب تشکیل می دهد اساسنامه و مرامنامه دارد و وقتی یک فرد انتخاب می کند که عضو یک حزب باشد در واقع حزب یک سازو کار برای رسیدن به اهداف فرد است.

فدایی گفت: اینکه چه چیزی احزاب را دور هم جمع می کند برای اینکه به وحدت برسند آن موضوع بحث است. یعنی اگر موضوع ائتلاف انتخاباتی باشد احزابی که به لحاظ فکری روی یک طیف جمع می شوند می توانند اینکار را بکننند و گرنه هر حزب که از دو طیف متضاد هستند و دائما هم رقیب هستند چطور می توانند دور هم جمع شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet