هدر اصلی
1391/08/21 09:54:18
سرویس اقتصادی
پشنگ:

زیرساخت ها فراهم نشود دولت در طرح مسکن مهر شکست خورده است

دبیر اول کمیسیون عمران مجلس آماده نبودن زیرساخت‌ها را از نقاط ضعف مسکن مهر دانست و گفت: اگر زیرساخت‌های واحدهای احداث شده هر چه سریع‌تر مهیا نشود، در واقع دولت نتوانسته موفقیتی در این طرح کسب کندو این طرح شکست خورده است.
زیرساخت ها فراهم نشود دولت در طرح مسکن مهر شکست خورده است دبیر اول کمیسیون عمران مجلس آماده نبودن زیرساخت‌ها را از نقاط ضعف مسکن مهر دانست و گفت: اگر زیرساخت‌های واحدهای احداث شده هر چه سریع‌تر مهیا نشود، در واقع دولت نتوانسته موفقیتی در این طرح کسب کندو این طرح شکست خورده است. https://cdn.icana.ir/d/019/19327.jpg زیرساخت,ها,فراهم,نشود,دولت,در,طرح,مسکن,مهر,شکست,خورده,است Icana

حمیدرضا پشنگ در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: مسکن مهر نقاط ضعف و نقاط قوتی دارد که فراهم نبودن زیرساخت‌های برخی از واحدهای احداث شده از مهمترین نقاط ضعف این طرح  است.

نماینده مردم خاش، نصرت‌آباد و میرجاوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آماده نبودن زیرساخت‌های مسکن مهر دلایل متعددی دارد، تصریح کرد: ناهماهنگی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های ذیربط، پیش بینی نشدن بودجه و اعتبار لازم و نبود نظارت از مهمترین دلایل این موضوع است.

وی در ادامه افزود: البته عمده مشکل در این زمینه به تخصیص نیافتن اعتبار و بودجه کافی برمی‌گردد که موجب شده تحویل واحدهای مسکونی احداث شده به صاحبان آنها با مشکل مواجه شود.

این نماینده مجلس نهم با تاکید بر اینکه از ابتدای آغاز طرح مسکن مهر باید اعتبار لازم برای فراهم کردن زیرساخت‌های این واحدها پیش‌بینی می‌شد، عنوان کرد: البته در برخی از مناطق کشور، شهرداری‌ها و پیمانکاران نیز به تعهدات خود در قبال مسکن مهرعمل نکرده اند که این موضوع نیز مزید علت شده است.

پشنگ با اشاره به ارائه گزارشی به وزیر مسکن و معاونان وی در مورد نواقص طرح مسکن مهر، یادآور شد: علاوه بر موضوع زیرساخت‌ها، افزایش نرخ ارز، تنزل ارزش ریال و گران شدن مصالح ساختمانی نیز در کار پیمانکاران تاثیر گذاشته و پیشروی طرح مسکن مهر را با مشکلاتی جدی مواجه کرده است.

دبیر اول کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت و مسئولان ذیربط می‌توانستند عملکرد بسیار بهتری در مورد طرح مسکن مهر داشته باشند، گفت: اگر دولت نتواند پاسخگوی مطالبات صاحبان مسکن مهر در مورد تامین آب، برق، گاز و سایر زیرساخت‌ها باشد در واقع نتوانسته موفقیتی در طرح مسکن مهر کسب کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet