هدر اصلی
1391/08/20 17:33:46
سرویس سیاسی
حسینی خبر داد:

راهکارهای کمیسیون امنیت ملی برای انسداد مرزهای شرقی کشور

عضوهیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بااشاره به اینکه سفر اعضا ی این کمیسیون با هدف انسداد مرزهای شرقی انجام گرفته است، افزود: باید برای تردد قانونی افراد و طوائف این منطقه راهکارهایی درنظر گرفته شود.
راهکارهای کمیسیون امنیت ملی برای انسداد مرزهای شرقی کشور عضوهیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بااشاره به اینکه سفر اعضا ی این کمیسیون با هدف انسداد مرزهای شرقی انجام گرفته است، افزود: باید برای تردد قانونی افراد و طوائف این منطقه راهکارهایی درنظر گرفته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/23989.jpg راهکارهای,کمیسیون,امنیت,ملی,برای,انسداد,مرزهای,شرقی,کشور Icana

سید باقر حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، درباره بازدید امروز اعضا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از مرزهای شرقی کشور، گفت: تعدادی از اعضا کمیسیون صبح امروز ( 20 آبان ماه) از منطقه بلوچستان، سراوان و مرزهای شرقی کشور بازدید کردند.

نماینده مردم زابل،زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این سفر با هدف به کارگیری راهکارهایی برای انسداد مرزهای این منطقه انجام شد، افزود: اعضا کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این سفر با توجه به ناامنی‌های منطقه به دنبال این موضوع بودند تا راهکارهایی برای تسریع در مسدود کردن مرزهای شرقی کشور در نظر بگیرند.

وی  مرزهای شرق کشور را بسیار گسترده خواند و تصریح کرد: متاسفانه از سوی افغانستان هم کنترل و نظارتی بر مرزهای این کشور با ایران وجود ندارد که باعث شده است تا فضای خوبی در مرزهای ایران و افغانستان برای تجمع، برنامه ریزی و فعالیت گروهک‌های تروریستی معاند جمهوری اسلامی ایران ایجاد شود، از همین رو انسداد مرزها و افزایش کنترل لازم است.

حسینی با ضروری دانستن بازارچه‌های مرزی در سیستان و بلوچستان، تاکید کرد: باید برای مبادلات مرزی بازارچه‌هایی در نظر گرفته چراکه بستن کامل مرزها بدون ایجاد فضا برای مراودات اقتصادی غیر است و این مشکلی است که اکنون مرزنشینان زابل با آن روبرو هستند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی،‌ با تاکید بر اینکه برخی از مردم منطقه شرق کشور با مردم آن سوی مرز افغانستان مراودات بسیاری دارند،‌ توضیح داد: باید برای تردد قانونی افراد و طوائف این منطقه راهکارهایی درنظر گرفته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet