هدر اصلی
1391/08/21 13:37:07
سرویس سیاسی
جوکار با یادآوری پوشالی بودن ادعاهای حقوق بشری غرب:

تحریم دارویی ایران همچنان پا برجاست

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از رفتارهای دوگانه آمریکا در حمایت از حقوق بشر، گفت: خلاف ادعای آمریکا در خصوص لغو تحریم دارویی ایران در راستای دفاع از حقوق بشر، به دلیل تحریم بانک مرکزی امکان ورود داروهای بیماران سرطانی به کشور وجود ندارد.
تحریم دارویی ایران همچنان پا برجاست عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از رفتارهای دوگانه آمریکا در حمایت از حقوق بشر، گفت: خلاف ادعای آمریکا در خصوص لغو تحریم دارویی ایران در راستای دفاع از حقوق بشر، به دلیل تحریم بانک مرکزی امکان ورود داروهای بیماران سرطانی به کشور وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/21201.jpg تحریم,دارویی,ایران,همچنان,پا,برجاست Icana

محمد صالح جوکار در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری تحریم های یکجانبه غرب علیه ایران گفت: بر اساس قوانین ان. پی. تی. هر کشوری که عضو این معاهده باشد، از حق استفاده صلح آمیز از انرژی هستهای برخوردار است اما متاسفانه منشا و بهانه اصلی همه این تحریم ها به موضوع برخورداری ایران از حقوق هستهای بر می گردد.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تحریمهای غرب، جایگاه حقوقی در ادبیات بین‌الملل ندارد، افزود: اصل تحریم کاری غیرانسانی و خلاف حقوق بشر است اما نفوذ لابی صهیونیست بر سازمانهای بینالمللی و شورای امنیت سازمان ملل متحد، موجب شده است که این سازمانها با ژستی انساندوستانه شعارهایی را مطرح کنند اما حقیقت آن است که آنها تیغ خود را بر روی ملتها گشوده اند.

وی با یادآوری تحریمهای یکجانبه آمریکا علیه مردم ایران از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و تشدید آنها در دو سال اخیر گفت: اوباما در اقدامی تبلیغاتی داروها و مواد پزشکی را از لیست تحریمهای ایران خارج کرد تا به قول خود، بیماران سرطانی با مشکلی مواجه نشوند اما آیا کسی است که نداند، برای ورود کالا به کشوری به ارز نیاز است و بانکهای تحریم شده ایرانی، باید این ارز را جا به جا کنند؟ اینجاست که درستی تعبیر رهبری از سیاست آمریکا به اثبات می‌رسد.

جوکار تصریح کرد: آمریکا دستهای چدنی خود را با روکشی مخملی به سوی ایران دراز کرده اما نفاق و دورویی آمریکا برای ملت روشن شده و ما فریب رفتارهای دوگانه اوباما را نخواهیم خورد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با انتقاد از سازمانهای حقوق بشر غربی، خطاب به سازمانهای مردم نهاد جهانی گفت: تحریم دارویی ایران همچنان پابرجاست و این سازمانها میتوانند کمک خوبی در این زمینه  داشته باشند. آنها میتوانند با افشاگری خود درباره ادعاهای آمریکا در تحریم دارویی ملت ایران، دولت این کشور را به چالش بکشند و دروغ گویی و فریبکاری آمریکایی ها را به همگان اثبات کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet