هدر اصلی
1391/08/21 09:46:34
سرویس صحن
با اصلاح ماده 84 قانون برنامه پنجم؛

ترکیب هیات امنای صندوق توسعه ملی تغییر کرد

نمایندگان مجلس با اصلاح ماده ۸۴ قانون برنامه پنجم توسعه با تغییر ترکیب هیات امنای صندوق توسعه ملی موافقت کردند.
ترکیب هیات امنای صندوق توسعه ملی تغییر کرد نمایندگان مجلس با اصلاح ماده 84 قانون برنامه پنجم توسعه با تغییر ترکیب هیات امنای صندوق توسعه ملی موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/23952.jpg ترکیب,هیات,امنای,صندوق,توسعه,ملی,تغییر,کرد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه 21 آبان) با ورود به اولین دستور کار خود یعنی طرح اصلاح ماده 84 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران کار خود را آغاز کردند.

در جریان بررسی این طرح مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس پیشنهادی مبنی بر حذف بند یک طرح مذکور را ارائه داد که با رای منفی نمایندگان همراه شد. به این ترتیب در واقع نمایندگان با اصلاح تغییر ترکیب هیات امنای صندوق توسعه ملی موافقت کردند که البته این منوط به تصویب ماده واحده خواهد بود. در پیشنهاد لاهوتی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین وزیر نفت باید از اعضای هیات امنای صندوق توسعه ملی باقی می ماندند.

طرح اصلاح ماده 84 قانون برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی که دو فوریت آن در جلسه قبلی مجلس شورای اسلامی به تصویب نمایندگان رسیده بود در نشست امروز صحن علنی مجلس در حال بررسی بود که در این بین نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه، امیرآبادی فراهانی نماینده مردم قم و افضلی فر تذکرهایی را دادند که به تایید ریاست جلسه نرسید.

همچنین دولت در جریان بررسی این طرح پیشنهادی مبنی بر سلب فوریت ارائه داد که این موضوع مورد اخطار احمد توکلی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات قرار گرفت و با تایید رئیس مجلس پیشنهاد سلب فوریت دولت رد شد.

به این ترتیب طرح اصلاح ماده 84 قانون پنجساله برنامه پنجم جمهوری اسلامی ایران پس از اصلاحات فوق با 160 رای موافق، 34 رای مخالف و 16 رای ممتنع به تصویب نمایندگان رسید.

بر این اساس ماده 84 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب 15/10/1389 به شرح ذیل اصلاح می شود:

1-  اجزای (4) و (5) حذف می گردد.

2-  در تبصره (1) بند (ج) عبارت "هر چهار ماه یک بار" جایگزین عبارت "سالی دو بار" می شود.

3-   جزء (11) بند (د) به شرح ذیل اصلاح می گردد.

11- افتتاح یا بستن حساب های ارزی در حساب های مورد نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و حسابهای ریالی نزد بانک مرکزی و معرفی صاحبان امضای مجاز از بین اعضای هیات عامل، رئیس و سایر مدیران صندوق

4- در جزء (7) بند (د) عبارت: "مگر اینکه به هیات عامل تفویض شده باشد" حذف و عبارت "و هیچکدام از وظایف هیات امنا قابل تفویض به هیات عامل و مراجع دیگر نیست و اختیارات تفویض شده قبلی نیز لغو می شود" جایگزین می گردد.

5- تبصره (2) بند (ح) به شرح زیر اصلاح می شود:

تبصره 2 – منابع صندوق فقط در حساب های مورد نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نگهداری خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet