هدر اصلی
1391/08/22 09:49:26
سرویس بین الملل
دواتگری با اشاره به قرارداد نظامی جدید ریاض با واشنگتن؛

ناامنی، کلیدواژه آمریکا برای فروش اسلحه در خاورمیانه

عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس نهم در خصوص قرارداد خرید تسلیحات نظامی بین آمریکا و عربستان سعودی،گفت: واشنگتن با پروژه توهم توطئه، بازار فروش تسلیحات نظامی خود در خلیج‌فارس را گرم نگه می‌دارد.
ناامنی، کلیدواژه آمریکا برای فروش اسلحه در خاورمیانه عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس نهم در خصوص قرارداد خرید تسلیحات نظامی بین آمریکا و عربستان سعودی،گفت: واشنگتن با پروژه توهم توطئه، بازار فروش تسلیحات نظامی خود در خلیج‌فارس را گرم نگه می‌دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/3828.jpg ناامنی،,کلیدواژه,آمریکا,برای,فروش,اسلحه,در,خاورمیانه Icana

مهدی دواتگری در گفت‌و گو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص  خرید 25فروند هواپیما از سوی عربستان سعودی به ارزش 6 میلیارد و هفتصد هزار دلار از آمریکا، اظهار داشت: رژیم آل سعود با صرف درآمدهای مازاد حاصل از فروش نفت و خرید تسلیحات نظامی  در جهت گذار از بحران اقتصادی با غرب هم‌گام شده است.

توهم توطئه، بازار فروش تسلیحات نظامی آمریکا را گرم نگه داشته‌است

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت خلیج فارس برقراراست، تصریح کرد: غرب به سرکردگی استکبار جهانی همواره سعی داشته با ایجاد پروژه توهم توطئه، کشورهای حوزه خلیج فارس را در هراس نگه دارد و ازاین طریق امنیت این منطقه را مخدوش کرده و برای فروش تسلیحات تولید شده بازاری بیابد.

وی، ادامه داد: تهدید امروز منطقه خاورمیانه رژیم صهیونیستی با داشتن زراد خانه‌های اتمی است و کشورهای منطقه خلیج فارس باید تهدیدات این رژیم جعلی را بیشتر مد نظر داشته باشند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با تاکید بر اینکه کشورهایی به مانند عربستان در راستای اهداف استکبار جهانی گام برمی‌دارند، افزود: کشورهای حوزه خلیج فارس با درآمدهای حاصل از فروش نفت بدون توجه به سرمایه‌گذاری برای آیندگان خود با خرید تسلیحات نظامی در راستای گذار از بحران اقتصادی که گریبان غرب را گرفته است گام برمی‌دارند.

عربستان، گورستان تسلیحات کشورهای غربی

دواتگری ادامه داد: در بیشتر مواقع تجهیزاتی که از سوی  دولتمردان عربی خریداری می‌ شود کارآیی ندارد  و عربستان مجبور است با استخدام مستشاران خارجی از این امکانات استفاده کند ؛ ین امر نشانگر تبدیل شدن کشورهای عربی به گورستان تسلیحات غربی است.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با بیان اینکه آمریکا بازار تسلیحاتی در حوزه خلیج فارس ایجاد کرده، خاطر نشان کرد: دولتمردان آمریکایی با ایجاد نگرانی درمیان کشورهای این منطقه و فروش تسلیحات خود به بهانه تهدیدات بالقوه از سوی همسایگان بازاری مناسبی را برای خود ایجاد کرده‌اند.

 وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد، واشنگتن قصد دارد 20 فروند هواپیمای باری سنگین و 5 هواپیمای سوخت گیری مجدد به ارزش 6 میلیارد و هفتصد هزار دلار به عربستان بفروشد و از سوی دیگر در ماه های پایانی سال 2011، دو کشور اعلام کردند قراردادی را به ارزش 30 میلیارد دلار برای تامین نیاز عربستان به 84 فروند جت جنگنده جدید امضا کرده اند، اقدامی که به گفته مقامات آمریکایی حاملپیامی جدیبرای کشورهای منطقه خلیج فارس بود./

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet