هدر اصلی
1391/08/21 10:29:53
سرویس صحن
توکلی:

دولتی روی کار است که مجبوریم فشار سیاسی را بر آن زیاد کنیم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: طرح اصلاح مواد ۴۴ و ۴۵ قانون بودجه سال جاری نوعی تکرار و تاکید بر اجرای قانون بودجه سال جاری است.
دولتی روی کار است که مجبوریم فشار سیاسی را بر آن زیاد کنیم عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: طرح اصلاح مواد 44 و 45 قانون بودجه سال جاری نوعی تکرار و تاکید بر اجرای قانون بودجه سال جاری است. https://cdn.icana.ir/d/019/7517.jpg دولتی,روی,کار,است,که,مجبوریم,فشار,سیاسی,را,بر,آن,زیاد,کنیم Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد توکلی در نشست علنی امروز (یکشنبه 21 آبان) مجلس شورای اسلامی در موافقت با طرح اصلاح مواد 44 و 45 قانون بودجه سال جاری، گفت: زمان بررسی هدفمند کردن یارانه‌ها بارها تذکر دادم که اگر تندروی کنید باید ترمز دستی را کشیده و حتی عقبگرد کنید، متاسفانه همین شد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عجله دولت در اجرای هدفمندی یارانه‌ها و با تاکید بر اینکه آثار شوک‌های اقتصادی با وقفه ظاهر می‌شود افزود: متاسفانه در طول یک‌سال اخیر سوء مدیریت و سیاست دولت در بازار ارز ضمیمه تحریم‌های دشمن علیه ملت  و نتیجه آن شد که ارزش پول ملی کاهش یافت.

وی با تاکید بر اینکه شرایط ارزی به تورم دامن زده است، تصریح کرد: چرا دولت باعث شد قیمت ارز 2.2 برابر شود و ارزش دارایی‌های ثابت افراد افزایش یافته و پس‌انداز آنها کم‌ارزش شود؟

توکلی خطاب به رئیس مجلس گفت: بنده در گزارش محرمانه‌ام نشان دادم که شرایط در آینده بهتر از این نخواهد بود و اگر این دو ممنوعیت برای دولت اعمال نشود، خدایی‌ناخواسته دولت اقداماتی صورت دهد که تورم غیرقابل تحمل شود.

عضو کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: اینکه در بند ماده 44 اضافه شود که دولت نمی‌تواند قیمت حامل‌های انرژی و کالاها و خدمات موضوع قانون هدفمندی را در سال 91 گران کند، امر لازمی است.

این نماینده مجلس نهم گفت: هدفمندی یارانه‌ها کار خوبی بود که با حمایت مجلس از سوی دولت انجام شد، اما با تندروی‌ها و سوءمدیریت در بازار ارز آثار آن خنثی شد.

وی  افزود: تصویب تبصره الحاقی دوم گرچه تکرار قانون است اما لازم است، چرا که با دولتی طرف هستیم که مجبوریم با این اقدامات فشار سیاسی را بر آن زیاد کنیم که کار غیرقانونی صورت ندهد، از این‌رو به نظرم تصمیم کمیسیون عقلایی است.

این عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس هم‌چنین با اشاره به دلایل تورم و گرانی گفت: قرار بود بنزین به نرخ فوب خلیج‌فارس فروخته شود ولی به دلیل گران شدن ارز، نتیجه هدفمندسازی یارانه‌ها خنثی شد. اکنون نیز هشدار می‌دهم اگر مجلس تدبیر نکند وضع به شکل غیرقابل تصوری در خواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet