خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1387/09/25 07:56:00
سرویس بین الملل
آلیا در دیدار سفیر استرالیا:

مساله فلسطین از طریق رفراندوم خاتمه می‌یابد

"فاطمه آلیا" در دیدار سفیر جدید استرالیا در تهران اعلام کرد: جمهوری اسلامی ایران معتقد است از طریق برگزاری یک رفراندوم در بین همه ساکنین و مهاجرین فلسطینی از هر قوم و مذهبی می‌توان به مساله فلسطین خاتمه داد.

به گزارش خانه ملت، "مارک اینس برون"روز یکشنبه در مجلس شورای اسلامی با رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و استرالیا دیدار و گفت‌وگو کرد.

آلیا در این دیدار  با اشاره به سابقه تاریخی روابط دو کشور ایران و استرالیا، گفت: مجلس شورای اسلامی برای دیپلماسی پارلمانی اهمیت زیادی قائل بوده و اعتقاد دارد که گروهای دوستی نقش موثری در تحکیم مناسبات دولت‌ها می‌توانند ایفا کنند.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و استرالیا با اشاره به سیاست‌های دوگانه کشورهای غربی در قبال موضوعات مهم جهانی، گفت: موضوع زنان و حقوق بشر در دنیا به یک ابزار سیاسی علیه دولت‌های مستقل تبدیل شده است.

وی با اشاره به موقعیت زنان در جامعه ایران و حضور گسترده آنان در بخش‌های مختلف کشور، گفت: این در حالی است که در بسیاری از کشورهای منطقه حقوق زنان و کودکان و اقلیت‌ها رعایت نمی‌گردد، اما هیچگاه مجمع جهانی علیه آن کشورها قطعنامه صادر نمی‌کنند.

رییس کمیته حقوق بشر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار با اشاره به حوادث اخیر غزه، گفت: چرا بعضی از کشورها چشم خود را بر روی فجایع انسانی در غزه بسته‌اند. آیا باید حقوق بشر را بر اساس مناسبات جغرافیایی، منطقه‌ای و یا رنگ پوست و مذهب تعریف کنیم.

وی افزود: سازمان‌هایی که ادعاهای حقوق بشر دارند، هم‌اکنون در خصوص مسائل غزه کجا هستند؟

آلیا در ادامه این دیدار با تاکید بر این‌که جمهوری اسلامی ایران معتقد است راه برون‌رفت از قضیه فلسطین تن دادن به قاعده دموکراسی است، گفت: جمهوری اسلامی ایران معتقد است از طریق برگزاری یک رفراندوم در بین همه ساکنین و مهاجرین فلسطینی از هر قوم و مذهبی می‌توان به مساله فلسطین خاتمه داد.

"مارک اینس برون" سفیر استرالیا در تهران نیز با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در منطقه، گفت: استرالیا اهمیت زیادی برای روابط خود با ایران قائل است.

سفیر استرالیا در تهران در ادامه این دیدار با اشاره به نقش پارلمان‌ها در شکل‌گیری هر چه بهتر مناسبات کشورها خواستار بسط و گسترش روابط مجلس شورای اسلامی با پارلمان استرالیا گردید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet