هدر اصلی
1391/08/21 13:44:21
سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

لزوم بررسی طرح پاسخگو کردن بانک مرکزی در مجلس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در این کمیسیون باید با نشست‌های متعددی به بررسی جدی در رابطه با طرح پاسخگو کردن بانک مرکزی بپردازیم.
لزوم بررسی طرح پاسخگو کردن بانک مرکزی در مجلس عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در این کمیسیون باید با نشست‌های متعددی به بررسی جدی در رابطه با طرح پاسخگو کردن بانک مرکزی بپردازیم. https://cdn.icana.ir/d/019/20958.jpg لزوم,بررسی,طرح,پاسخگو,کردن,بانک,مرکزی,در,مجلس Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ایرج ندیمی نماینده مردم گیلان، لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به پاسخگو کردن بانک مرکزی به باشگاه خبرنگاران، گفت:در این رابطه طرحی در کمیسیون اقتصادی مورد بررسی قرار دارد که این طرح در باب پاسخگویی به مسائل و مشکلات پولی، بانکی و ارزی بوده که به دلیل رای نیاوردن دو فوریت آن به صورت عادی در کمیسیون در حال بررسی است.

وی در ادامه با تشریح جزئیات این طرح افزود: یکی از موارد مورد بررسی این طرح این است که با توجه به اینکه این شورا عمدتا توسط عوامل دولتی اداره می‌شود. آیا پاسخگویی شورای پول و اعتبار می‌تواند به استقلال بانک مرکزی مرتبط شود.

ندیمی در پایان با اشاره به لزوم بررسی جدی در رابطه با این طرح تصریح کرد: عمده‌ترین راهکاری که برای پاسخگویی بانک مرکزی وجود دارد این است که ضمن بررسی جدی در کمیسیون اقتصادی در رابطه با این موضوع  یا به تعویض ترکیب شورای پول و اعتبار منجر شود یا اینکه  مسئولیت شورا مورد بحث قرار گیرد./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet