هدر اصلی
1391/08/21 14:46:39
سرویس سیاسی
کریمی‌قدوسی:

آمریکا هر روز در عرصه جهانی رسواتر می‌شود

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با یادآوری بسته جدید تحریمی اوباما ضد ایران گفت: رفتار اوباما ضدایران به راحتی قابل پیش‌بینی بود.
آمریکا هر روز در عرصه جهانی رسواتر می‌شود عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با یادآوری بسته جدید تحریمی اوباما ضد ایران گفت: رفتار اوباما ضدایران به راحتی قابل پیش‌بینی بود. https://cdn.icana.ir/d/019/26114.jpg آمریکا,هر,روز,در,عرصه,جهانی,رسواتر,می‌شود Icana

جواد کریمی قدوسی در گفت‌گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، ضمن تحلیل رفتار احزاب آمریکا در قبال ایران گفت: دو حزب عمده آمریکا مانند دولبه یک قیچی هستند که یکدیگر را در راه رسیدن به یک هدف کمک می‌کنند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: دو حزب عمده آمریکا در راستای منافع نا‌مشروع این کشور در جهان عمل می‌کنند و تنها به لحاظ تاکتیک از هم دیگر زاویه می‌گیرند، دموکرات‌ها همیشه از حربه تحریم‌ها ضد جمهوری اسلامی استفاده کرده‌اند ولی جمهوری‌خواه‌ها بیشتر طرفدار مواجهه نظامی و جنگ سخت هستند چراکه اغلب کارخانجات تسلیحاتی به دست آنها اداره می‌شود و از جنگ سود کلانی را به جیب می‌زنند.

کریمی قدوسی تصریح کرد:‌ این استراتژی‌ها در طول 34 سال گذشته بر روی ایران اجرا شدند ولی نتوانستند اراده ملت ایران را خدشه دار سازند بلکه جمهوری اسلامی قدرتمند‌تر و در قبال آن آمریکا در نقطه ضعف قرار گرفت و هر لحظه در جهان رسواتر شد.

وی افزود: ایران در منطقه تبدیل به یک قدرت بزرگ شده و در معادلات منطقه‌ای و حتی جهانی بازیگری تاثیر گذار است و امروز توانسته با اتکا به قدرتمندی بومی توان بازدارندگی خود را افزایش دهد.

نماینده مردم مشهد در مجلس توضیح داد:‌ آمریکا با اعمال تحریم‌های بیشتر درصدد است تا ایران را پای میز مذاکره بکشاند، ایران نیز اهل مذاکره و گفتگو است اما نه با شرایطی که آمریکایی‌ها طالب آن هستند.

وی درباره ادعای آمریکا مبنی بر اعمال تحریم‌ها به دلیل نقض حقوق بشر در ایران، گفت: نظام سلطه هیچ اعتقادی به حقوق بشر ندارد و با نگاهی سطحی به رفتار چند سال اخیر آمریکا مثل حمله به افغانستان و عراق و حمایت بی‌چون‌وچرا از تسلیحات رژیم صهیونیستی این نکته آشکار می‌شود.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس توضیح داد:‌ مردم جهان هرروز با مشاهده رفتار متناقض آمریکا پی به سیاست‌های ضد حقوق بشر این کشور می‌برند و دیگر آبرو و حیثیتی برای آمریکا در اذهان ملت‌ها باقی نمانده است.

باراک اوباما تنها چند روز پس از انتخاب دومین بار برای ریاست جمهوری آمریکا یک بسته تحریمی جدید ضد ایران را  به بهانه نقض حقوق بشر به سنا تحویل داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet