هدر اصلی
1391/08/21 15:06:46
سرویس اقتصادی
صالح آبادی در گفت وگو با خانه ملت :

شاخص بورس حبابی نیست

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با مثبت ارزیابی کردن شاخص های بورس طی ماه های گذشته، گفت: با توجه به افزایش قابل توجه شاخص های بورس طی ماه های گذشته سالجاری، پیش بینی نمی شود که این افزایش شاخص ها حبابی بوده و به زودی افت کند.
شاخص بورس حبابی نیست رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با مثبت ارزیابی کردن شاخص های بورس طی ماه های گذشته، گفت: با توجه به افزایش قابل توجه شاخص های بورس طی ماه های گذشته سالجاری، پیش بینی نمی شود که این افزایش شاخص ها حبابی بوده و به زودی افت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/23007.jpg شاخص,بورس,حبابی,نیست Icana

علی صالح آبادی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: با توجه به اینکه برخی مشکلات در زمینه سرمایه گذاری و ارایه سهام شرکت های بورسی در ابتدای امسال وجود داشت، اما در حال حاضر روند شاخص های بورس مثبت است.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در ادامه اظهارداشت: مهمترین دلیل روند افزایشی شاخص شرکت های بورسی از ابتدای امسال تاکنون، افزایش سودآوری این شرکت ها و نیز اقبال عمومی نسبت به سرمایه گذاری در این شرکت ها بر خلاف تبلیغات سوء رسانه های غربی علیه بورس کشور بوده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در حال حاضر سرمایه گذاری در بورس در شرایط مناسبی به سر می برد، پیش بینی می شود که سودآوری شرکت های بورسی به 25 هزار میلیارد تومان در شش ماه آینده برسد.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد:در سال گذشته پیش بینی می شد که شرکت های بورسی در سالجاری کمتر از 20 هزار میلیارد تومان سودآوری داشته باشند، اما در عمل سودآوری شرکت های بورسی امسال به 22 هزار میلیارد تومان رسید که این موضوع نشاندهنده امنیت سرمایه گذاری در بورس ایران بر خلاف دیگر کشورهاست.

صالح آبادی در ادامه و در پاسخ به این سؤال که در سازمان بورس چه تمهیداتی برای جلوگیری از حبابی شدن افزایش شاخص ها در بورس کشور پیش بینی شده است، گفت: با توجه به افزایش قابل توجه شاخص های بورس طی ماه های گذشته سالجاری، پیش بینی نمی شود که این افزایش شاخص ها حبابی بوده و به زودی افت کند، زیرا اقبال خوبی برای سرمایه گذاری در بورس کشور از سوی سرمایه گذاران وجود دارد.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در پایان تأکید کرد: سودآوری مطلوب شرکت های سرمایه گذاری در ماه های اخیر این نوید را می دهد در آینده نیز این روند ادامه داشته و سرمایه گذاران براساس تحلیل بازار بورس نسبت به سرمایه گذاری در این بخش اقدام کنند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet