هدر موبایل
1391/08/22 07:19:00
سرویس استان ها
زمانیان: اجازه برداشت از زایند‌ه‌رود را به چهارمحال بختیاری نمی‌دهند

جای خالی تحقیقات علمی در انتقال آب از بهشت آباد

نماینده مردم شهر کرد در مجلس نهم با بیان این‌که اجازه برداشت از زاینده‌رود را به چهارمحال بختیاری نمی دهند، گفت: در حالی که این استان با مشکل کمبود آب شرب مواجه است انتقال آب از بهشت آباد به سایر شهرها توجیه علمی ندارد.
جای خالی تحقیقات علمی در انتقال آب از بهشت آباد نماینده مردم شهر کرد در مجلس نهم با بیان این‌که اجازه برداشت از زاینده‌رود را به چهارمحال بختیاری نمی دهند، گفت: در حالی که این استان با مشکل کمبود آب شرب مواجه است انتقال آب از بهشت آباد به سایر شهرها توجیه علمی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/18987.jpg جای,خالی,تحقیقات,علمی,در,انتقال,آب,از,بهشت,آباد Icana

سید سعید زمانیان در گفت‌‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، در باره انتقال آب از کارون به فلات مرکزی، گفت: با توجه به اینکه استان چهارمحال بختیاری نیز با مشکل کمبود آب مواجه است ما نیز با این پروژه مخالف هستیم.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس نهم افزود: مخالفت نمایندگان با پروژه انتقال آب از دشت بهشت آباد به فلات مرکزی است.

وی در این‌باره توضیح داد: قراراست سدی در منطقه‌های بهشت آباد و اردل ساخته شود که آب کارون از این طریق به فلات مرکزی منتقل شود.

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس نهم ضمن این‌که پروژه انتقال آب بهشت‌آباد را علمی و درست ارزیابی نکرد اظهار داشت: در حالی که استان چهارمحال بختیاری با مشکل کمبود آب شرب مواجه هستند انتقال آب به دیگر بخش‌ها اشتباه است.؛ اگر اعتراضی صورت گرفته به دلیل مشخص نبودن سهم هر استان است.

زمانیان با بیان این‌که باید مازاد آب به سایر استان‌ها و شهرها منتقل شود، متذکر شد: سهم استان خوزستان و چهارمحال بختیاری باید به تفکیک مشخص شود.

وی با بیان این‌که پروژه انتقال آب بهشت آباد علمی نیست و بدون کار کارشناسی انجام شده است، گفت: در حالی‌که استان چهارمحال بختیاری به آب شرب، کشاورزی و در بخش صنعت نیاز دارد، انتقال آب می تواند مشکلات استان را چند برابر کند.

 

مجوز برداشت آب از زاینده‌رود را به چهارمحال بختیاری نمی‌دهند

عضو کمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس نهم در ادامه با بیان این‌که صنایع استان چهارمحال بختیاری با مشکل کمبود آب مواجه هستند، افزود: صنایع آب بر مانند صنعت فولاد در حال حاضر از آب چاه استفاده می کنند.

زمانیان با اشاره به این‌که زاینده‌رود در نزدیکی این استان قرار داد اما اجازه برداشت از آن به ما داده نمی‌شود، عنوان کرد: به دلیل این که اجازه برداشت از آب‌های سطحی داده نمی شود مجبور هستیم از سفره‌های زیرزمینی برداشت کنیم.

نماینده مردم شهرکرد با مطرح کردن این‌که مسئولان وزیر نیرو باید در رابطه با این وضعیت پاسخگو باشند، ادامه داد:برداشت از ذخایر آب‌های زیرزمینی برای شرایطی است که با کمبود آب های سطحی مواجه هستیم. در حال حاضر که از نعمت آب‌های سطحی برخوردار هستیم نباید با تصمیمات اشتباه به خشک شدن سفره‌های زیرزمینی دامن بزنیم.

وی تأکید کرد: در صورتی که اجازه برداشت آب از زاینده‌رود به استان چهارمحال بختیاری داده شود، مشکل کمبود آب شرب نیز حل خواهد شد. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet