هدر اصلی
1391/08/21 17:30:25
سرویس سیاسی
دکتر لاریجانی در دیدار با مجمع نمایندگان استان خوزستان:

برنامه‌ریزی متناسب با شرایط، به رفع مشکلات استان خوزستان کمک می‌کند

رییس مجلس با اشاره به نقش بی‌بدیل مردم خوزستان در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: باید توجه خاصی به این استان داشت.
برنامه‌ریزی متناسب با شرایط، به رفع مشکلات استان خوزستان کمک می‌کند رییس مجلس با اشاره به نقش بی‌بدیل مردم خوزستان در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: باید توجه خاصی به این استان داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/28706.jpg برنامه‌ریزی,متناسب,با,شرایط،,به,رفع,مشکلات,استان,خوزستان,کمک,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی امروز (یکشنبه 21 آبان ماه) در دیدار با اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان با تاکید بر لزوم داشتن طرح آمایش سرزمین این استان، گفت: این استان منابع خوبی از نظر دسترسی به دریا، منابع زیرزمینی، بازار مرزی و امکانات کشاورزی با توجه به حاصلخیزی زمین منطقه داراست.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: باید برنامه ریزی کرد و دید که چگونه می توانیم از این منابع مفید بهره برداری شود تا فرصت‌هایی به وجود آید که هم مشکلات کمبود آب جاری و بیکاری در حال افزایش استان برطرف شود و هم درآمدزایی رخ دهد.

رییس مجلس نهم ادامه داد: تشکیل یک تیم عملیاتی با حضور کارشناسان مرکز پژوهش ها، نمایندگان استان و نمایندگانی از اعضای کمیسیون های مختلف می تواند در این راه کمک رسان باشند.

لاریجانی تصریح کرد: اعضای تیم عملیاتی به این نکات توجه داشته باشند که چه پروژه های را باید در بودجه امسال در نظر بگیرند که با هزینه دولت تامین شود و چه تسهیلاتی به بخش خصوص داده شود که یاری رسان در تکمیل پروژه های عمرانی باشد و در آخر اینکه با توجه به هم مرزی ایران و عراق و وجود  یک بازار مرزی که می تواند در آمدزایی برای استان داشته باشد به چه امکاناتی نیاز دارد.

وی با اشاره به نقش صیادان در رونق بخش اقتصاد استان خوزستان، یادآور شد: با توجه به اینکه این استان به دریا دسترسی دارد، باید صنعت کشتی سازی و صید ماهی را رونق بخشیده و با تهیه کنسرو ماهی که دارای گوشتی سالم و مفید است به اقتصاد کشور کمک کرد.

رییس قوه مقننه با اشاره به لزوم اجرایی شدن هرچه سریع تر پیشنهاد مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت به زیر کشت بردن 800 هزار هکتار از اراضی حاصلخیز استان، اظهار داشت: این طرح باید در مدت 10 سال اجرایی می شد که متاسفانه با گذشت 16 سال از زمان ارائه این پیشنهاد، هنوز طرح تا اجرای کامل فاصله زیادی دارد.

وی تاکید کرد: برای دستیابی به نقطه مطلوب در اجرای پروژه می توان از فروش اوراق مشارکت بهره گرفت و یا با دادن تسهیلات به کشاورزان، آنان را در اجرای این طرح سهیم کرد.

لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان به طرح مشکلات خود از قبیل کمبود آب کشاورزی، فرسوده بودن سیستم آب فاضلاب، عدم اجرای مصوبات استانی رییس جمهور، نیمه کاره بودن ساختمان بیمارستان های استان، رشد بیکاری، ضرورت لایروبی اروند رود و گازرسانی به روستاها و برخی از شهرهای استان اشاره کرده و خواستار تدابیری به منظور رفع این مشکلات شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet