هدر موبایل
1391/08/22 10:19:04
سرویس فرهنگی
رحماندوست با یادآوری تحریم وزارت ارشاد:

حوزه فرهنگ، تحریم‌بردار نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، تاثیرها را موجب افزایش ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های داخلی دانست و با بیان اینکه "حوزه فرهنگ، تحریم‌بردار نیست" تصریح کرد: تحریم‌های امروز وزارت ارشاد و ارتباطات، تداوم تحریم شبکه‌های ماهواره‌ای ایرانی است.
حوزه فرهنگ، تحریم‌بردار نیست عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، تاثیرها را موجب افزایش ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های داخلی دانست و با بیان اینکه "حوزه فرهنگ، تحریم‌بردار نیست" تصریح کرد: تحریم‌های امروز وزارت ارشاد و ارتباطات، تداوم تحریم شبکه‌های ماهواره‌ای ایرانی است. https://cdn.icana.ir/d/019/5694.jpg حوزه,فرهنگ،,تحریم‌بردار,نیست Icana

مجتبی رحماندوست در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت درباره تحریم برخی دستگاه‌های فرهنگی ایران از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی آمریکا گفت: این تحریم‌ها اصلا مهم نیست و در صورتی که شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم، سوال‌برانگیز است.

نماینده مردم تهران، ری،‌ شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: چندی پیش برخی شبکه‌های ماهواره‌ای ایرانی همچون پرس‌تی‌وی از سوی غرب تحریم شدند و تحریم‌های امروز وزارت ارشاد و ارتباطات نیز تداوم همان کار است.

وی درباره اثر این تحریم‌ها گفت: تحریم‌ها تاثیر بسیار زیادی بر جامعه دارد، ازجمله آنکه باعث می‌شود، ما دوستان و دشمنان خود را بشناسیم و اینکه نباید منتظر ماند آنها قدمی برای ما بردارند و باید کارهای خودمان را با استفاده از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های داخلی انجام دهیم.

این نماینده مردم در مجلس نهم اضافه کرد: دراحادیث آمده که آدمی به چیزی دسترسی پیدا نمی‌کند وارتقا نخواهد داشت، مگر با یأس قطعی و اگر این تحریم‌ها ما را در جهت یأس کامل سوق ‌دهد، نتایج موثری در پیشرفت ما خواهد داشت.

رحماندوست با بیان اینکه حوزه فرهنگ به لحاظ منطقی تحریم‌بردار نیست، تصریح کرد: اگر با انصاف و عاقلانه نگاه کنیم، حوزه فرهنگ جای تحریم نیست، ولی خداوند دشمنان را از نادانان انتخاب می‌کند و بنابراین هیچ کاری از آنها بعید نیست.

 عضو فراکسیون ایثارگران مجلس ادعای غربی‌ها برای انجام چنین تحریم‌هایی مبنی بر محدود کردن دسترسی شهروندان ایرانی به سایتهای اینترنتی را رد کرد و گفت: قرار نیست تمام مقدرات کشور را فدای آن کنیم که هرکسی هر آنچه دلش خواست در این کشور انجام دهد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: ما در این کشور آزادی بیان و اظهار نظر را محترم می‌شماریم، مادامی‌که با اصول نظام و مسیر صلاح کشور تعارض نداشته باشد، ولی اگر کار غیرقانونی انجام شود، ما نیز مخالف آن هستیم.

آمریکا در اقدامی جدید، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر ارتباطات و فنآوری و برخی شرکت‌های کامپیوتری وابسته به این وزارتخانه را تحریم​کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet