هدر اصلی
1391/08/22 12:07:01
سرویس اقتصادی
گروسی با انتقاد از نحوه اجرای اصل 44:

خصوصی نشدن معادن منابع ملی را به تاراج می‌برد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از اجرای کند اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: نبود اعتقاد عمیق به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی موجب شده که معادنی مانند انگوران به بخش خصوصی واگذار نشود و همچنان در اختیار دولت باشد.
خصوصی نشدن معادن منابع ملی را به تاراج می‌برد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با انتقاد از اجرای کند اصل 44 قانون اساسی گفت: نبود اعتقاد عمیق به اجرای اصل 44 قانون اساسی موجب شده که معادنی مانند انگوران به بخش خصوصی واگذار نشود و همچنان در اختیار دولت باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/20409.jpg خصوصی,نشدن,معادن,منابع,ملی,را,به,تاراج,می‌برد Icana

حسین گروسی درگفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: متاسفانه اجرای اصل 44 قانون اساسی در کشور روند بسیار کندی دارد زیرا مسئولان امر اعتقاد عمیقی به اجرای این اصل و خصوصی‌سازی به معنای واقعی ندارند.

نماینده مردم شهریار، شهرقدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: اگر بخواهیم در بخش‌های مختلف اقتصادی اعم از صنعت، معدن و تجارت شاهد سرعت کار و راندمان بالایی باشیم باید هر چه سریع‌تر اصل 44 قانون اساسی به معنای واقعی آن اجرا شود.

وی با تاکید بر ضرورت سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه معدن تصریح کرد: متاسفانه اجرا نشدن اصل 44 قانون اساسی و واگذارنشدن معادن به بخش خصوصی موجب شده تا بخش زیادی ازمواد معدنی کشور خام‌فروشی شده و به تاراج برود.

این نماینده مجلس نهم با انتقاد از صادرات مواد معدنی به شکل خام، یادآور شد: لازمه تولید ثروت این است که محصولات معدنی فرآوری شده و سپس به سایرکشورها صادرشود تا ضمن ایجاد ارزش افزوده به اشتغال‌زایی در داخل کمک کند.

گروسی با بیان اینکه مواد معدنی از قبیل سنگ آهن، سنگ معدنی و سنگ‌های تزیینی به شکل خام به سایرکشورها صادر می‌شود، عنوان کرد: خام فروشی مواد معدنی در 100 سال اخیرموجب شده که بسیار راحت منابع گرانبهای کشورمان را در اختیار سایر کشورها قرار دهیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که واگذاری معادن به بخش خصوصی راهکار بسیار مناسبی برای فرآوری مواد معدنی است، گفت: اگر مسئولان ذیربط این نکته را مدنظر داشته باشند که برخی ازکشورها پس از فرآوری مواد معدنی ایران دوباره آن را به چند برابر قیمت به خودمان می‌فروشند، شاید برای اجرای اصل 44 به ویژه در بخش معدن اقدامات جدی‌تری انجام دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet