هدر موبایل
1391/08/22 12:06:31
سرویس سیاسی
شوهانی مطرح کرد:

عربستان، مجری سیاست‌های ضدایرانی آمریکا در منطقه

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری رفتار مغرضانه عربستان در قبال ایران، گفت: در سال‌های اخیر عربستان مجری سیاست‌های آمریکا و غرب ضد ایران شده است.
عربستان، مجری سیاست‌های ضدایرانی آمریکا در منطقه عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس با یادآوری رفتار مغرضانه عربستان در قبال ایران، گفت: در سال‌های اخیر عربستان مجری سیاست‌های آمریکا و غرب ضد ایران شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/20128.jpg عربستان،,مجری,سیاست‌های,ضدایرانی,آمریکا,در,منطقه Icana

احمد شوهانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اتهام دولت عربستان ضد ایران مبنی بر تجاوز جمهوری اسلامی به خاک آن کشور گفت: این اظهارات خصمانه به هیچ‌وجه صحت ندارد و تنها گاف‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی است چرا که ما در دوران هشت ساله دفاع مقدس با اینکه بهانه کافی برای این کار داشتیم ولی به حریم دریایی و هوایی عربستان تجاوز نکردیم.

نماینده مردم ایلام، سیروان ملکشاهی، مهران و چرداول در مجلس شورای اسلامی توضیح داد:‌ جمهوری اسلامی همواره از دولت‌های عرب همچون عربستان درخواست کرده تا برای تامین امنیت منطقه خلیج فارس با یکدیگر همکاری کنند ولی نگاه عربستان به تامین امنیت منطقه اشتباه است.

وی افزود: عربستان خواستار حضور ناوگان‌های آمریکایی و انگلیسی در منطقه برای تامین امنیت است در صورتی که حضور بیگانگان در خلیج فارس منطقه را به بحران می‌کشاند.

شوهانی افزود:‌ ایران با اقتدار از مرز‌های خود صیانت خواهد کرد ولی هرگز به خاک و حریم کشور تجاوز نکرده و نخواهد کرد ولی این اظهارات نشانگر افتادن اعراب و به خصوص آل‌صعود در دام سیاست‌های ضد ایرانی آمریکا و انگلستان است.

 نماینده اصولگرای مجلس یادآور شد: عربستان در مهره‌چینی‌های غرب ابزار دست غربی‌ها شده و به جای حساس بودن روی تحرکات و اقدامات‌ آنها در منطقه به رفتار سیاسی ایران حساسیت نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی در طول هشت سال جنگ با وجود کمک‌های بی‌دریغ عربستان به رژیم بعثی با اعراب کنار آمده و حتی طی 34 سال پس از انقلاب نیز مشکل عمده‌ای با آنها نداشته و گویا اعراب به دنبال بهانه برای مشکل تراشی هستند.    

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: ایران نیازی به نقض حریم هوایی و دریایی دیگر کشور‌ها ندارد چرا که آموزه‌های مذهبی اسلام اجازه تجاوز را به هیچ عنوان نمی‌دهد ولی از مرز‌های خود با اقتدار تمام در برابر هر تجاوزی دفاع می‌کند.

عربستان سعودی ایران را به نقض حریم دریایی ونفتی خود متهم کرده و در این زمینه نامه‌ای به " بان کی مون" فرستاده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet