هدر اصلی
1391/08/22 12:05:45
سرویس اجتماعی
پورفاطمی تاکید کرد:

بیکاری؛ مهم‌ترین عامل تجردگرایی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، مشکل اشتغال را عامل افزایش سن ازدواج جوانان و تجرد‌گرایی خواند وگفت: اشتغال جوانان از مسائل زیربنایی است که بی‌توجهی به آن پیامد‌های منفی از جمله افزایش سن ازدواج را در پی دارد.
بیکاری؛ مهم‌ترین عامل تجردگرایی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، مشکل اشتغال را عامل افزایش سن ازدواج جوانان و تجرد‌گرایی خواند وگفت: اشتغال جوانان از مسائل زیربنایی است که بی‌توجهی به آن پیامد‌های منفی از جمله افزایش سن ازدواج را در پی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/6588.jpg بیکاری؛,مهم‌ترین,عامل,تجردگرایی Icana

سیدمحمدمهدی پورفاطمی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، افزود: جوانان وقتی می‌خواهند ازدواج کنند، با مشکلات متعددی روبرو هستند که جا دارد مسئولان با  بهره‌مندی از نظرات کارشناسی گام‌های جدی برای مرتفع شدن مشکلات آنان بردارند. 

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی، در توضیح راهکار‌های لازم برای از میان برداشتن مشکلات پیش‌روی جوانان در امر ازدواج، تصریح کرد: اگر مسئولان برای ترغیب ازدواج جوانان سیاست‌های تشویقی نظیر ارائه وام‌ها و تسهیلات بانکی را در نظر بگیرند، به طور قطع شاهد افزایش گرایش جوانان به امر مقدس ازدواج خواهیم بود.

وی ادامه داد: وقتی جوانان نتوانند مایحتاج اولیه زندگی مشترک را فراهم کنند، طبیعی است که گرایش کمتری به امر ازدواج داشته باشند، به عبارتی در شرایطی که فرد نتواند از پس هزینه‌های سرسام‌آور ازدواج در جامعه کنونی برآید، به طور طبیعی تجردگرایی در جامعه گسترش پیدا خواهد کرد که این موضوع خسارت بزرگی برای جامعه به همراه خواهد داشت.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با  بیان اینکه  فرهنگ‌سازی  برای ازدواج آسان از مواردی است که جامعه کنونی بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز دارد، یادآور شد: گرایش روزافزون جامعه به  تجمل و مصرف گرایی از جمله عواملی است، که زوج‌های جوان را برای برگزاری مراسم ازدواج ساده با مشکلات عدیده روبرو ساخته و خطر گرایش جوانان به فساد‌های اخلاقی را افزایش داده است.

طی روزهای اخیر رئیس سازمان ثبت احوال کشور با ارائه آمار‌هایی، در مورد بالا رفتن سن ازدواج جوانان هشدار‌ داده و از افزایش میانگین 27.2 سال برای مردان و حدود 23 سال برای زنان خبر داده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet