هدر اصلی
1391/08/22 12:08:27
سرویس بین الملل
سبحانی‌نیا در واکنش به حکم زندان 19شیعه بحرینی؛

آل‌خلیفه برای شیعیان منامه پرونده‌سازی می‌کند

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به حکم زندان ۱۹شیعه بحرینی با بیان اینکه اقدامات سرکوب‌گرانه آل‌خلیفه تنها در کوتاه مدت نتیجه می‌دهد، گفت: آل‌خلیفه برای شیعیان منامه پرونده‌سازی می‌کند.
آل‌خلیفه برای شیعیان منامه پرونده‌سازی می‌کند عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در واکنش به حکم زندان 19شیعه بحرینی با بیان اینکه اقدامات سرکوب‌گرانه آل‌خلیفه تنها در کوتاه مدت نتیجه می‌دهد، گفت: آل‌خلیفه برای شیعیان منامه پرونده‌سازی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/7767.jpg آل‌خلیفه,برای,شیعیان,منامه,پرونده‌سازی,می‌کند Icana

حسین سبحانی نیا در گفت‌و گو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص حکم زندان شیعیان بحرینی، با بیان اینکه اتهام زنی و پرونده‌سازی آل خلیفه برای شیعیان شدت گرفته است، اظهار داشت: فجایع و جنایاتی که در بحرین می‌گذرد بر کسی پوشیده نیست؛ این در حالی است که مجامع طرفدار حقوق بشر و کشورهای غربی با بی‌تفاوتی نسبت به این اقدامات سعی بر پنهان کردن نقض حقوق بشر در بحرین دارند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، افزود: آل خلیفه با اقدامات نظامی و پرونده‌سازی علیه معترضان حکومت ، سعی بر سرکوب مردمی دارد که تنها خواست آنان انجام اصلاحات در دستگاه‌ حکومتی بحرین و بهبود شرایط زندگی است.

خفه کردن فریاد معترضان، راه به جایی نمی‌برد

وی، ادامه داد: آل خلیفه به جای انجام اصلاحات در دستگاه حکومتی و قوانین حاکومتی با کشتار،‌ فشار و زندانی کردن معترضان سعی بر خفه کردن فریاد مردم دارد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس نهم ، تصریح کرد: این گونه اقدامات سرکوب‌گرانه در کوتاه مدت نتایجی  در بر خواهد داشت اما در دراز مدت به روشن شدن آتش زیر خاکستر و سوختن دودمان آل خلیفه می‌انجامد.

حکومت اقلیت بر اکثریت، نتیجه‌ای جز سرکوب نخواهد داشت

سبحانی نیا با بیان اینکه آل خلیفه در روزهای اخیر به تشدید سرکوب‌گری‌ها در مناطق شیعه نشین بحرین روی آورده است، تاکید کرد: اقلیتی افراطی بر مردم شیعه بحرین حکومت می‌کنند و این امر دور از انتظار نیست که اقدامات سرکوب‌گرانه خود را در مناطق شیعه نشین متمرکز کنند.

عضو هیات رئیسه مجلس نهم، خاطر نشان کرد: در حالی که اعتراضات مردمی به صورت عمومی با شرکت شیعه و سنی در بحرین در مقابل عدم اجرای دموکراسی در حال انجام است اما حکومت دیکتاتوری آل خلیفه خطر بیش‌تری را از سوی شیعیان احساس می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، یادآور شد: حکومت دیکتاتوری آل خلیفه نباید به اقدامات سرکوب‌گرانه علیه مخالفان خود، دل خوش کند ؛ چرا که در آینده با طوفانی از اعتراضات مردمی روبه رو خواهد شد.

دادگاه بحرین روز گذشته 19 شهروند شیعه در این کشور را به اتهام تلاش برای کشتن نیروهای پلیس به 5 سال زندان محکوم کرد، این درحالی است که آل خلیفه  جزیره ستره در این کشور را  به منظور سرکوب اعتراضات محاصره نظامی کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet