هدر اصلی
1391/08/23 09:54:24
سرویس فرهنگی
رستمیان، تاکیدکرد:

باشگاه‌های ورزشی متخلف پلمپ می شوند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: برخورد با باشگاه‌هایی که داروهایی غیر مجاز به ورزشکاران می‌فروشند، امری فوری و ضروری است و اماکن متخلف پلمپ می شوند.
باشگاه‌های ورزشی متخلف پلمپ می شوند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: برخورد با باشگاه‌هایی که داروهایی غیر مجاز به ورزشکاران می‌فروشند، امری فوری و ضروری است و اماکن متخلف پلمپ می شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/14481.jpg باشگاه‌های,ورزشی,متخلف,پلمپ,می,شوند Icana

عبدالرحمان رستمیان در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: نیاز ورزشکاران و قهرمانان مسابقات ورزشی به تغذیه مناسب (نه داروهای غیرمجاز و نیروزا)  بسیار مهم است.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:‌به جای مصرف داروهای نیروزا به ورزشکاران توصیه می‌شود، با مراجعه به متخصص تغذیه و اصلاح رژیم غذایی، نیروی بدنی خود را افزایش دهند.

وی با بیان اینکه فرهنگ ایرانی برگرفته از آموزه‌های معنوی و فرهنگ اصیل ایرانی واسلامی است، افزود: ما باید به ورزشکاران‌مان اطلا‌ع‌رسانی کنیم تا آن‌ها به اشتباه از داروهای غیر مجاز که می تواند سلامت روح وجانشان را به خطر بیندازد، فاصله بگیرند.

 نماینده مردم دامغان در مجلس، تصریح کرد: داروهای کاهش دهنده و افزایش دهنده وزن که به صورت قاچاقی و غیرمجاز در برخی از باشگاه های ورزشی عرضه می‌شود، بدون پروانه بهداشت بوده و مصرف خودسرانه این داروها باعث ایجاد عوارض خطرناک در بدن می‌شود.همچنین به قول رییس فدراسیون پزشکی ورزشی باید با باشگاه های متخلف برخورد ودرصورت ادامه تخلف، مکان متخلف راپلمپ کرد.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، یاد آورشد:‌ بهترین و مطمئن‌ترین راه برای کاهش و یا افزایش منطقی وزن، ورزش و رژیم غذایی اصولی و بلندمدت زیر نظر متخصص تغذیه است.

مکمل های غذایی وارداتی برای اینکه در داخل کشور مجوز توزیع قانونی داشته باشند، نیاز به مجوزهای وزارت بهداشت دارند که پس از تایید کارشناسان معاونت غذا و داروی این وزارتخانه برای این محصولات مجوز توزیع صادر می شود. اما گویا این مجوزها نیز به تنهایی کافی نیست و هم اکنون فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ نیز در این زمینه قصد ورود دارند. این ماجرا چندی پیش با صحبت های رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی آغاز شد که در آن به صراحت گفت حتی مکمل های دارای مجوز نیز آلودگی هایی دارد و این فدراسیون برای واردات این محصولات باید راساً وارد عمل شود./

پایان پیام


اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet