هدر اصلی
1391/08/23 14:29:24
سرویس استان ها
نوروزی اعلام کرد:

قیمت خرید تضمینی سویا هزینه‌ کشاورزان را جبران نمی‌کند

نماینده مردم علی آباد در مجلس با بیان این‌که قیمت خرید تضمینی سویا متناسب با هزینه‌های کشاورزان نیست، اعلام کرد: اراضی این منطقه پتانسیل بالایی برای تولید دانه‌های روغنی از جمله سویا دارد که بدون استفاده مانده است.
قیمت خرید تضمینی سویا هزینه‌ کشاورزان را جبران نمی‌کند نماینده مردم علی آباد در مجلس با بیان این‌که قیمت خرید تضمینی سویا متناسب با هزینه‌های کشاورزان نیست، اعلام کرد: اراضی این منطقه پتانسیل بالایی برای تولید دانه‌های روغنی از جمله سویا دارد که بدون استفاده مانده است. https://cdn.icana.ir/d/019/13700.jpg قیمت,خرید,تضمینی,سویا,هزینه‌,کشاورزان,را,جبران,نمی‌کند Icana

رحمت‌الله نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با تعیین قیمت خرید تضمینی دانه سویا گفت: در رابطه با تعیین قیمت‌های خرید تضمینی انواع محصولات کشاورزی گلایه خود را به وزرای صنعت ومعدن، کشاورزی و معاون اول رئیس جمهور مطرح کردیم.

نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که گرانی کود،بذر،سم و سایر هزینه‌های بخش کشاورزی را نباید نادید‌ گرفت، تصریح کرد: کشاورزان از وضعیت موجود ناراضی هستند.

وی ضمن یادآوری این‌که هزینه‌های تولید سویا با قیمت خرید تضمینی آن برابری نمی‌کند، متذکر شد:  تعیین قیمت هر کیلو گندم با نرخ 550 تومان نیز هزینه‌های کشاورزان جبران نمی‌شد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس نهم گفت: با توجه به اخباری که از قول وزرای مربوطه داشتم واردات هر کیلو گندم برای دولت 750 تومان هزینه دارد این درحالی است که قیمت خرید گندم را از کشاورزان پایین تعیین کرده‌اند.

نوروزی با اشاره به این‌که قیمت خرید دانه سویا با 2 درصد افت و 9 درصد رطوبت هشت هزار و 700 ریال تعیین شده است، گفت: این منطقه پتانسیل بالایی در کشت دانه‌های روغنی دارد که بدون استفاده باقی مانده است.

وی با بیان این‌که سیاست‌گذاری‌های غلط باعث واردات بی رویه برخی محصولات کشاورزی شده است، گفت: منطقه علی آباد رتبه نخست را در تولید دانه‌های روغنی در استان دارد.

نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی با یادآوری این‌که با گران شدن ارز باید از واردات محصولات کشاورزی جلوگیری کرد و به جای آن به تولید آن در کشور فکر کرد، گفت:با گسترش کشت دانه‌های روغنی و اختصاص اراضی بیشتری به این نوع کشت بدون شک نیروی انسانی بیشتری نیز مشغول می‌شود./

پایان پیام  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet