هدر اصلی
1387/09/25 10:47:00
سرویس بین الملل
حداد عادل در دیدار با سفیر ژاپن:

زمینه های فراوانی برای سرمایه گذاری در بخشهای مختلف انرژی کشورمان وجود دارد

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: زمینه های فراوانی برای سرمایه گذاری در بخشهای مختلف انرژی در کشورمان وجود دارد که با ابتکار عمل دولتمردان ژاپنی می توان به آن جامه عمل پوشاند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، اکینوشیروتا، سفیر ژاپن در تهران، عصر دیروز یکشنبه با غلامعلی حداد عادل، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون راههای گسترش روابط دوجانبه به بحث و گفتگو پرداخت.

در این دیدار، ابتدا رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به روابط تاریخی و فرهنگی ایران و ژاپن و نیز استقبال از توسعه و گسترش مناسبات فیمابین در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بر افزایش مراودات مقامات دو کشور در سطح دولت و مجلس تاکید کرد.

وی با خاطرنشان ساختن نقش بارز پارلمانها در تقویت و گسترش روابط دوجانبه ابراز امیدواری کرد سطح ارتباطات پارلمانی دو کشور از روند روبه رشدی برخوردار گردد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دو کشور با دارا بودن درک مشترک فرهنگی، می توانند روابط خوبی را پایه ریزی کنند، افزود: ظرفیتهای فراوانی برای گسترش مناسبات فیمابین در کلیه زمینه ها وجود دارد که باید از آن بهره جست.

حداد عادل در بخش دیگری از سخنانش، با بیان اینکه گسترش روابط اقتصادی دو کشور نباید به روابط تجاری محدود شود، افزود: زمینه های فراوانی برای سرمایه گذاری در بخشهای مختلف انرژی کشورمان وجود دارد که با ابتکار عمل دولتمردان ژاپنی می توان در جهت تحقق منافع دو کشور از آن بهرمند شد.

در ادامه این ملاقات، آقای اکینوشیروتا، سفیر ژاپن در تهران با اشاره به پیشینه خوب مناسبات دو کشور گفت: دولت ژاپن مصمم است مناسبات خود را هر چه بیشتر با ایران گسترش دهد.

وی با ابراز خرسندی از فرا رسیدن هشتادمین سال روابط دیپلماتیک تهران - توکیو، افزود: روابط دوجانبه علاوه بر بخش های دولتی، باید در بخشهای فرهنگی و اجتماعی دو ملت نیز گسترش یابد.

سفیر ژاپن با بیان اینکه دو ملت از اشتراکات تاریخی و فرهنگی فراوانی برخوردارند، گفت: ایران با دارا بودن فرهنگ غنی و تمدن کهن، جایگاه بسیار مهمی در میان ملت ژاپن دارد.

وی همچنین آمادگی خود را در جهت گسترش و تقویت روابط پارلمانی دو کشور اعلام کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet