هدر اصلی
1391/08/26 10:06:00
سرویس بین الملل
وکلای ملت در واکنش به سرکوب‌گری‌های شیخ‌نشین بحرین:

سقوط دیکتاتورها آینه عبرت آل خلیفه باشد

نمایندگان ملت در واکنش به افزایش سرکوبگری‌ها از سوی شیخ نشین بحرینی، معتقد هستند که آل خلیفه با پرونده‌سازی علیه معترضان حکومت، سعی بر سرکوب مردمی دارد که تنها خواست آنان انجام اصلاحات در دستگاه‌ حکومتی بحرین است و تاکید دارند که آل خلیفه باید بداند محاصره مردم عواقب خطرناکی دارد.
سقوط دیکتاتورها آینه عبرت آل خلیفه باشد نمایندگان ملت در واکنش به افزایش سرکوبگری‌ها از سوی شیخ نشین بحرینی، معتقد هستند که آل خلیفه با پرونده‌سازی علیه معترضان حکومت، سعی بر سرکوب مردمی دارد که تنها خواست آنان انجام اصلاحات در دستگاه‌ حکومتی بحرین است و تاکید دارند که آل خلیفه باید بداند محاصره مردم عواقب خطرناکی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/29303.jpg سقوط,دیکتاتورها,آینه,عبرت,آل,خلیفه,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محاصره ستره، حکم زندانی شدن 19 تن از شیعیان بحرین و شهادت نوجوان 16 ساله، بحرین را این روزها در صدر اخباری  قرار داده است که انقلابیون در آن به امید پیروزی با سرکوبگری‌های آل خلیفه دست و پنجه نرم می‌کنند؛ شدت گرفتن اعتراضات مردمی در بحرین طی هفته گذشته اقدامات سرکوب‌گرانه آل خلیفه را بیشتر کرد تا جایی که ائتلاف ۱۴ فوریه در هشداری به آل‌خلیفه خواستار پایان سرکوب گری‌ها شد.

نمایندگان ملت در واکنش به افزایش سرکوبگری‌ها از سوی شیخ نشین بحرینی، معتقد هستند که آل خلیفه با اقدامات نظامی و پرونده‌سازی علیه معترضان حکومت، سعی بر سرکوب مردمی دارد که تنها خواست آنان انجام اصلاحات در دستگاه‌ حکومتی بحرین و بهبود شرایط زندگی است و تاکید دارند که محاصره مردم عواقب خطرناکی دارد.


ستره، قربانی زیاده خواهی‌های آل‌خلیفه

جواد کریمی قدوسی در گفت‌و گو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص محاصره نظامی جزیره ستره از توابع استان الشمالیه در بحرین به وسیله مزدوران آل خلیفه، اظهار داشت: یکی از مظاهر ظلم، نقض حقوق بشر و نادیده گرفتن ارزش‌های انسانی به وسیله حکومت دیکتاتوری آل خلیفه در بحرین جلوه پیدا کرده است.
نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی، افزود: آل سعود و آل خلیفه حکومت‌هایی وابسته به اسرائیل و انگلیس هستند که برای بقای خود به هرگونه جنایتی در برابر مردم به واقع مظلوم بحرین دست می‌زنند.

تشدید ناآرامی‌ها در بحرین حاکی از این است که آل‌خلیفه از مقاومت مردم نگران است و به همین دلیل بر شدت سرکوبگری‌ها افزوده است.

وی، ادامه داد: تشدید  نا آرامی‌ها در بحرین حاکی از این است که  آل خلیفه ازمقاومت مردم که  به زودی به نتیجه دلخواه خواهد رسید نگران است و به همین دلیل بر شدت سرکوبگری‌ها افزوده است.
کریمی قدوسی با بیان اینکه مقاومت انقلابیون و معترضان بحرینی نوید بخش پیروزی انقلابیون در مقابل دیکتاتوری بحرین خواهد بود، گفت:  مردم ستره، قربانی زیاده خواهی‌های آل‌خلیفه شده اند و نظامیان این کشور از هر فرصتی برای سرکوب مخالفان استفاده می‌کنند.
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس نهم به سکوت مجامع بین‌المللی به ویژه سازمان ملل متحد در قبال نقض حقوق بشر در بحرین اشاره و تاکید کرد: اگر شورای امنیت و سازمان ملل تحت نفوذ قدرت‌های استکباری جهان نبودند، قطعا در برابر این بی‌عدالتی‌ها سکوت نمی‌کردند.
 
 

ستره؛ راستی‌آزمایی حقوق بشر غربی را به چالش کشید

احمد بخشایش اردستانی درگفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نقض آشکار حقوق شهروندی در بحرین با محاصره جزیره ستره از سوی رژیم آل خلیفه، اظهار داشت: آل‌خلیفه برای فرار از موج بیداری اسلامی شکل گرفته در این کشور به هر حربه‌ای متوسل می شود .

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رژیم آل خلیفه هم راستا با غرب حرکت می‌کند، تصریح کرد: وجود پایگاه پنجم نظامی آمریکا در این کشور و تامین انرژی مورد نیاز غرب بحرین را کشوری وابسته به غرب کرده است.

 سکوت مجامع بین‌المللی داعیه‌دار حقوق بشر در قبال محاصره جزیره ستره از سوی نیروهای امنیتی رژیم آل خلیفه، راستی آزمایی حقوق بشر غربی را به چالش کشید.

وی، با بیان اینکه نقض فاحش حقوق بشر در دولت‌هایی که سیاست شان همسو با منافع غرب باشد، به وضوح دیده می شود، تصریح کرد: این درحالی است که با کوچکترین اتفاقی در داخل کشورهایی  که همسو با منافع غرب نباشد داعیه داران حقوق بشر موضع گیری می‌کنند و صدای اعتراضشان بلند می شود.

نماینده مستقل مجلس نهم با تاکید بر اینکه رژیم آل خلیفه با صرف هزینه‌های هنگفت مانع  انتشار اخبار سرکوب‌ها به خارج از مرزهای خود می شود، افزود: رژیم حاکم در بحرین با پرداخت هزینه‌های هنگفت به شبکه‌های خبری وابسته به استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی سرپوشی بر اقدامات جنایتکارانه خود می‌گذارد و مانع از انتشار رسوایی خود در دنیا می شود .

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه رژیم آل خلیفه از هر راهی برای ماندن بر قدرت استفاده می کند، خاطرنشان کرد: لغو تابعیت‌ها و اخراج شهروندان از شیوه‌های منسوخی بوده که رژیم آل خلیفه برای سرکوب مردم بی دفاع بحرین در پیش گرفته که نشان از درماندگی این رژیم دست نشانده غرب داشته است . 

 
آل‌خلیفه به دنبال ایجاد فضای امنیتی جدید برای سرکوب مخالفان است
 

وحید احمدی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دستگیری مخالفین بحرینی به بهانه بمب‌گذاری‌های اخیر در منامه، اظهار داشت: رژیم آل خلیفه سعی دارد با ایجاد فضای امنیتی در این کشور به روند سرکوب مخالفان  سرعت ببخشد.
نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رژیم آل خلیفه با بهانه‌های واهی به دنبال سرکوب کردن اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم این کشور است، تصریح کرد: ممنوعیت برگزاری تظاهرات مسالمت‌آمیز و تکاپو برای ایجاد فضای امنیتی جدید نمایان‌گر این است که رژیم حاکم  بر بحرین تنها در تلاش برای  سرکوب‌گری و نه انجام اصلاحات در این کشور است.
وی ، با بیان اینکه بدیهی‌ترین حقوق اولیه شهروندان از سوی آل خلیفه نادیده گرفته می‌شود، ادامه داد: آل خلیفه سعی دارد تا با  فرافکنی  بر جنایت‌های خود سرپوشی بگذارد.
عضو فراکسیون روحانیون مجلس با تاکید بر اینکه دستگیری عده‌ای از مخالفان  به بهانه بمب‌گذاری سناریوسازی حاکمیت سنی بحرین است، افزود: رژیم آل خلیفه سعی دارد با غبار آلوده کردن فضا، مخالفین را مهره‌های تروریستی نشان دهد که تنها قصد بر هم زدن فضای کشور و ایجاد ناامنی دارند.
رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با بیان اینکه فضای تبلیغاتی ایجاد شده توسط آل خلیفه نمی‌تواند سدی در برابر خواسته‌های مشروع مردم بحرین ایجاد کند، خاطر نشان کرد: ایجاد فضای امنیتی در برابر مردمانی که به دنبال احقاق حق مشروع خود هستند،هیچ‌گاه نمی‌تواند توجیه‌گر اقدامات ظالمانه حاکمیت در این کشور باشد.
 
 
آل‌خلیفه برای شیعیان منامه پرونده‌سازی می‌کند

 
حسین سبحانی نیا در گفت‌و گو با خبرگزاری خانه ملت، در خصوص حکم زندان شیعیان بحرینی، با بیان اینکه اتهام زنی و پرونده‌سازی آل خلیفه برای شیعیان شدت گرفته است، اظهار داشت: فجایع و جنایاتی که در بحرین می‌گذرد بر کسی پوشیده نیست؛ این در حالی است که مجامع طرفدار حقوق بشر و کشورهای غربی با بی‌تفاوتی نسبت به این اقدامات سعی بر پنهان کردن نقض حقوق بشر در بحرین دارند.
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، افزود: آل خلیفه با اقدامات نظامی و پرونده‌سازی علیه معترضان حکومت ، سعی بر سرکوب مردمی دارد که تنها خواست آنان انجام اصلاحات در دستگاه‌ حکومتی بحرین و بهبود شرایط زندگی است.

آل خلیفه با اقدامات نظامی و پرونده‌سازی علیه معترضان حکومت ، سعی بر سرکوب مردمی دارد که تنها خواست آنان انجام اصلاحات در دستگاه‌ حکومتی بحرین و بهبود شرایط زندگی است.

وی، ادامه داد: آل خلیفه به جای انجام اصلاحات در دستگاه حکومتی و قوانین حاکومتی با کشتار،‌ فشار و زندانی کردن معترضان سعی بر خفه کردن فریاد مردم دارد.
این عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس نهم ، تصریح کرد: این گونه اقدامات سرکوب‌گرانه در کوتاه مدت نتایجی  در بر خواهد داشت اما در دراز مدت به روشن شدن آتش زیر خاکستر و سوختن دودمان آل خلیفه می‌انجامد.
سبحانی نیا با بیان اینکه آل خلیفه در روزهای اخیر به تشدید سرکوب‌گری‌ها در مناطق شیعه نشین بحرین روی آورده است، تاکید کرد: اقلیتی افراطی بر مردم شیعه بحرین حکومت می‌کنند و این امر دور از انتظار نیست که اقدامات سرکوب‌گرانه خود را در مناطق شیعه نشین متمرکز کنند.
عضو هیات رئیسه مجلس نهم، خاطر نشان کرد: در حالی که اعتراضات مردمی به صورت عمومی با شرکت شیعه و سنی در بحرین در مقابل عدم اجرای دموکراسی در حال انجام است اما حکومت دیکتاتوری آل خلیفه خطر بیش‌تری را از سوی شیعیان احساس می‌کنند.
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست خارجی مجلس نهم، یادآور شد: حکومت دیکتاتوری آل خلیفه نباید به اقدامات سرکوب‌گرانه علیه مخالفان خود، دل خوش کند ؛ چرا که در آینده با طوفانی از اعتراضات مردمی روبه رو خواهد شد./
 
پایان پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet