هدر اصلی
1391/08/23 08:53:40
سرویس اقتصادی
سجادی با اشاره به استفاده از تکنولوژی آسفالت گوگردی تحولی در عرصه راه:

نباید گوگرد خام صادر و با چندبرابر قیمت فرآورده وارد کنیم

عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه نباید گوگرد خام صادر کنیم و با چند برابر قیمت فرآورده خریداری کنیم، گفت: استفاده از تکنولوژی آسفالت گوگردی تحولی شگرفی در عرصه راه کشور ایجاد خواهد کرد که باید دولت از این تکنولوژی حمایت کند.
نباید گوگرد خام صادر و با چندبرابر قیمت فرآورده وارد کنیم عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه نباید گوگرد خام صادر کنیم و با چند برابر قیمت فرآورده خریداری کنیم، گفت: استفاده از تکنولوژی آسفالت گوگردی تحولی شگرفی در عرصه راه کشور ایجاد خواهد کرد که باید دولت از این تکنولوژی حمایت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/5919.jpg نباید,گوگرد,خام,صادر,,و,با,چندبرابر,قیمت,فرآورده,وارد,کنیم Icana

احمد سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت گفت: طرحی با عنوان آسفالت گوگردی در دستور کار شهرداری سرخس دارد و محققان ایرانی فرمول آن را بدست آورده‌اند که این طرح تحولی شگرف در آسفالت راه‌ها ایجاد خواهد کرد.

نماینده مردم سرخس، فریمان، نظریه و احمدآباد در مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه برای آسفالت راه‌های کشور در سال سه میلیون تن آسفالت برای صادرات و نیاز داخل مصرف داریم، افزود: چنانچه در آسفالت مصرفی کشور از پروژه آسفالت گوگردی استفاده شود، ما می‌توانیم یک میلیون تن از در آسفالت صرفه‌جویی کنیم.

وی با بیان اینکه تمام تست‌های آسفالت گوگردی در آزمایشگاه دانشگاه گاز سرخس انجام شده است، ادامه داد: به این دلیل که روزانه 2500 تن گوگرد در سرخس تولید می‌شود بخش اعظمی از این گوگرد در آسفالت گوگردی به کار گرفته می‌شود.

سجادی یادآور شد: طرح آسفالت گوگردی که تکنولوژی آن در دو کشور آمریکا و کانادا پیاده شده و در حال اجرا است، توسط شهرداری سرخس در نمایشگاه دستاوردهای شهرداری‌ها و فرمانداری‌های ارائه می‌شود که انتظار داریم پس از پایان نمایشگاه حمایت‌ها از این تکنولوژی افزایش یابد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: به این دلیل که از گوگرد استفاده‌های مفیدی در کشور نمی‌شود و صنایع پایین دستی آن هنوز راه‌اندازی نشده است روزانه بیش از 2 هزار تن گوگرد خام صادر می‌شود و فراورده‌های آن با چند برابر قیمت خریداری می‌کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های ارزش افزوده کردن گوگرد آسفالت گوگردی است، گفت: آسفالت‌های غیری که در شرایط کنونی استفاده می‌شود از عمر و دوام مناسبی برخوردار نیست و پس از استفاده 5 سال باید تعویض شود در حالیکه آسفالت گوگردی با مزیت‌های فراوانی که دارد عمر و دوام بالایی هم دارد.

نماینده مردم سرخس، فریمان، نظریه و احمدآباددر مجلس افزود: میزان استفاده از گوگرد در آسفالت بسته به اینکه راه جاده است، آزادراه یا اتوبان از 30 تا 50 درصد تغییر می‌کند؛ علاوه بر این با استفاده از آسفالت‌های گوگردی می‌توان ماده‌ای که نگهداری آن نیز معضل است استفاده مفید کرد.

سجادی ادامه داد: مرکز اصلی و مطالعه این طرح در پالایشگاه گاز خانگیران صورت گرفته و تجهیزات این تکنولوژی را با مهندسی معکوس شهرداری سرخس آماده کرده و از هفته آینده در کل معابر سرخس این طرح اجرایی می‌شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: انتظار داریم با توجه به ارائه این طرح در نمایشگاه دستاوردهای شهرداری‌ها و فرمانداری‌های کشور حمایت‌های ویژه از سوی دستگاه‌های مسئول صورت بگیرد چراکه این طرح بسیاری از هزینه‌های کشور را کاهش می‌دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet