هدر اصلی
1391/08/23 08:58:00
سرویس صحن
با رای نمایندگان؛

فاز دوم هدفمندی رسماً متوقف شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها در سال ۹۱ را متوقف کردند و قیمت کالاها و حامل‌های انرژی و همچنین میزان یارانه نقدی پرداختی به خانوارها تا پایان سال جاری افزایش نمی‌یابد و براساس این رای مجلس افزایش یارانه سرانه نقدی نسبت به پرداختی شهریور ماه سال جاری از هر منبعی را ممنوع اعلام کرد.
فاز دوم هدفمندی رسماً متوقف شد نمایندگان مجلس شورای اسلامی اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها در سال 91 را متوقف کردند و قیمت کالاها و حامل‌های انرژی و همچنین میزان یارانه نقدی پرداختی به خانوارها تا پایان سال جاری افزایش نمی‌یابد و براساس این رای مجلس افزایش یارانه سرانه نقدی نسبت به پرداختی شهریور ماه سال جاری از هر منبعی را ممنوع اعلام کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/16605.jpg فاز,دوم,هدفمندی,رسماً,متوقف,شد Icana

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه 23 آبان) طرح الحاق یک تبصره به بندهای 44 و 45 قانون بودجه سال 1391 کل کشور را مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

  به موجب مصوبه مجلس، اجرای فاز دوم قانون هدفمند سازی یارانه‌ها در سال 1391 ممنوع شد و دولت حق ندارد در ماه‌های باقیمانده سال جاری، سرانه یارانه نقدی پرداختی به خانوارها را از هر منبعی افزایش دهد.

 نمایندگان مردم در مجلس مصوب کردند یک تبصره به هر یک از بندهای 44 و 45 قانون بودجه سال 1391 الحاق شود.

 طبق تبصره الحاقی به بند 44 بودجه 91 مقرر شد، افزایش قیمت حامل‌های انرژی و سایر کالاها و خدمات موضوع قانون هدفمند سازی یارانه‌ها در سال 1391 نسبت به سال 1390 ممنوع است.

  همچنین نمایندگان مجلس در تبصره الحاقی به بند 45 بودجه 91 نیز مقرر کردند، در ماه‌های باقیمانده سال 1391 هر گونه افزایش یارانه سرانه نقدی نسبت به پرداختی شهریور ماه سال جاری از هر منبعی ممنوع است.

براین اساس نمایندگان با 183 رای موافق، 4 رای مخالف و 20 رای ممتنع از 231 نماینده حاضر در جلسه، جزئیات طرح مذکور را به تصویب رساندند.

این در حالی است که در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس، کلیات طرح اصلاح بندهای 44 و 45 قانون بودجه سال 91 را به تصویب رساندند.

 گفتنی است تا پایان سال جاری طبق مصوبه مجلس میزان یارانه نقدی همان 45 هزار و 500 تومان پرداخت خواهد شد و دولت حق هیچ گونه افزایش در میزان یارانه نقدی پرداختی به خانوارها را نخواهد داشت.

 لازم به ذکر است قیمت حامل‌های انرژی مانند بنزین و گازوئیل و سایر کالاها و خدمات مشمول قانون هدفمند سازی یارانه‌ها تا پایان سال جاری هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهد داشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet