شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1391/08/23 10:51:16
سرویس اجتماعی
احمدی‌لاشکی:

بانک مرکزی فرافکنی نکند/ هیچ امری واجب‌تر از رسیدگی به ارز دانشجویی نیست

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس، با انتقاد از وضعیت نامعلوم پرداخت ارز دانشجویی، گفت: بانک مرکزی حاضر به پذیرش مشکلات موجود در حوره ارز دانشجویی نبوده و به جای حل آنها به دنبال شانه خالی کردن از بار مسئولیت‌ است.
بانک مرکزی فرافکنی نکند/ هیچ امری واجب‌تر از رسیدگی به ارز دانشجویی نیست عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس، با انتقاد از وضعیت نامعلوم پرداخت ارز دانشجویی، گفت: بانک مرکزی حاضر به پذیرش مشکلات موجود در حوره ارز دانشجویی نبوده و به جای حل آنها به دنبال شانه خالی کردن از بار مسئولیت‌ است. https://cdn.icana.ir/d/019/23575.jpg بانک,مرکزی,فرافکنی,نکند/,هیچ,امری,واجب‌تر,از,رسیدگی,به,ارز,دانشجویی,نیست Icana

قاسم احمدی‌لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره اختلاف بین وزارت علوم، تحقیقات وفناوری و بانک مرکزی درباره پرداخت ارز به دانشجویان، افزود: این اختلاف به دلیل ضابطه‌مند نبودن بانک مرکزی است زیرا در مورد چگونگی نحوه پرداخت‌ها درست برنامه‌ریزی نکرده است.

نماینده مردم نوشهر وچالوس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بانک مرکزی باید ابلاغ وزارت علوم، تحقیقات وفناوری مبنی بر پرداخت ارز به دانشجویان برای ادامه تحصیل در خارج از کشور را پذیرفته و نباید دانشجو را برای دریافت ارز دچار مشکل کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه بانک مرکزی به دنبال شانه خالی کردن از بار مسئولیت است،  تصریح کرد: بانک مرکزی برای وارد کردن 20 هزار ماشین خارجی، ارز زیادی را از کشور خارج می‌کند اما برای کسب علم دانشجویان در خارج از کشور حاضر نیست مشکلات ارزی را مرتفع کند.

 

مجلس آماده تصویب قانون برای حل مشکل ارز دانشجویی است

وی تاکید کرد: بانک مرکزی، وزارت اقتصاد ودارایی و دیگر نهادهای مرتبط، باید دست به دست هم داده تا معضلات عرضه ارز به دانشجویانی که به خارج از کشور سفر می‌کنند را به درستی رفع کنند.

احمدی‌لاشکی با تاکید بر اینکه در حال حاضر هیچ‌کاری برای وزیر علوم، واجب‌تر از رفع معضلات ارز دانشجویی نیست، متذکر شد: اگر علم و علم‌آموزی برای کشور حائز اهمیت است، باید همه تلاش کنند تا راهکارهایی درباره ارز دانشجویی ارائه شود.

عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی، گفت: اگر برای حل مشکل ارز دانشجویی نیاز به تصویب قانون از سوی مجلس است، نمایندگان آمادگی دارند تا این مهم را در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح، و قانونی مناسب را به تصویب برسانند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet