هدر اصلی
1391/08/23 08:02:00
سرویس سیاسی
دکتر لاریجانی در دیدار با رئیس کمیسیون بودجه مجلس قرقیزستان:

ایران از روند توسعه دموکراسی در قرقیزستان حمایت می‌کند

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس کمیسیون بودجه مجلس قرقیزستان، گفت: ایران از روند توسعه دموکراسی در قرقیزستان حمایت می‌کند.
ایران از روند توسعه دموکراسی در قرقیزستان حمایت می‌کند رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس کمیسیون بودجه مجلس قرقیزستان، گفت: ایران از روند توسعه دموکراسی در قرقیزستان حمایت می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/28706.jpg ایران,از,روند,توسعه,دموکراسی,در,قرقیزستان,حمایت,می‌کند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی روز گذشته 22 آبان ماه با احمد بیگ گلدی بیکف رئیس کمیسیون بودجه مجلس قرقیزستان در محل مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از روند رو به رشد مناسبات دوستانه ایران و قرقیزستان، گفت: با توجه به ظرفیت‌ها و امکانات فراوان دو کشور، چشم‌انداز مناسبات به ویژه در زمینه‌های اقتصادی، توریسم و صنعتی بسیار روشن و امیدوار‌کننده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هیچ نقطه ابهامی در روابط دوستانه دو کشور وجود ندارد.

وی در ادامه با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران از روند توسعه دموکراسی و پیشرفت و آبادانی قرقیزستان حمایت می‌کند گفت: از ابتدای استقلال جمهوری قرقیزستان، جمهوری اسلامی ایران با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوان اقتصادی صنعتی و فنی، از توسعه و پیشرفت این کشور حمایت کرده است.

دکتر لاریجانی بر اهمیت آشنایی تجار و بازرگانان دو کشور با ظرفیت‌ها و امکانات یکدیگر تأکید کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به فشارهای اقتصادی، سیاسی و تبلیغاتی قدرت‌های جهانی علیه ملت ایران، گفت: بی‌تردید ملت ایران با ظرفیت‌های فراوان و متنوعی که دارد با موفقیت و سرافرازی از این مرحله دشوار عبور خواهد کرد.

احمد بیگ گلدی بیکف رئیس سابق مجلس و رئیس کنونی کمیسیون بودجه مجلس قرقیزستان نیز در این دیدار با تأکید بر اراده مقامات کشورش برای توسعه همه‌جانبه همکاری‌های دوستانه با ایران گفت: قرقیزستان آماده توسعه و گسترش همکاری‌های دوجانبه به ویژه در بخش‌های اقتصادی و تجاری است.

وی از حمایت‌های ایران برای اجرای پروژه‌های اقتصادی ـ عمرانی در قرقیزستان قدردانی کرد.

رئیس سابق مجلس قرقیزستان همچنین در این دیدار با بیان اینکه تحریم‌های کنونی ضد ملت ایران نوعی بی‌عدالتی است، گفت: ملت ایران با انسجام و وحدت دوران دشوار کنونی را پشت سر خواهد نهاد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet