هدر اصلی
1391/08/23 10:36:39
سرویس دیگر رسانه‌ها
حمیدرضا فولادگر:

حمایت از تولید داخلی موضوع فرعی شده است

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی گفت:در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نباید به بهانه تنظیم بازار کالاهای اساسی واردات به یک اصل تبدیل شود.
حمایت از تولید داخلی موضوع فرعی شده است رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی گفت:در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی نباید به بهانه تنظیم بازار کالاهای اساسی واردات به یک اصل تبدیل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/23341.jpg حمایت,از,تولید,داخلی,موضوع,فرعی,شده,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ حمیدرضا فولادگر، عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) ، گفت:متاسفانه در سالی که عنوان تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی دارد، به تدریج حمایت از تولید داخلی تبدیل به یک موضوع فرعی شده و واردات به یک اصل اساسی تبدیل شده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که تنظیم بازار کالاهای اساسی با استفاده از واردات نباید به یک اصل تبدیل شود‏‏‏‎‎ٌ، تصریح کرد: متاسفانه کشور ما به تدریج به سمتی می‌رود که واردات تبدیل به یک اصل شده و حمایت از تولید داخلی در فرع قرار می‌گیرد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بی رویه و بی حساب و کتاب انواع کالاها و محصولات به کشور اظهار داشت: واردات کالا و محصولات باید در حد ضرورت و در شرایطی که امکان تولید محصولی در داخل کشور وجود ندارد و یا در حالتی که ممکن است نظم کشور به هم بریزد و یا معیشت مردم به مخاطره بیفتد، انجام شود اما متاسفانه واردات برخی کالاها و محصولات شکل بی رویه و بی منطق به خود گرفته است.

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی با تاکید بر این که حمایت از تولید ملی باید شکل عملی به خود بگیرد، افزود:این موضوع که مسئولان فقط در سخنان خود به حمایت از تولید داخلی اشاره کنند، دردی از تولید ملی دوا نمی کند.
وی در ادامه افزود: نمایندگان مجلس همواره تاکید کرده‌اند که فقط واردات کالاهای اساسی و ضروری باید به کشور مجاز باشد اما کالای اساسی و ضروری تعریف خاص خود را دارد و نمی‌توان هر کالا و محصولی را به نام ضروری بودن وارد کشور و بازار مصرف کرد.
این نماینده مجلس نهم جلوگیری از واردات بی‌رویه را از وظایف دولت دانست و تصریح کرد: واردات بی‌رویه به معنای بیکاری تعداد زیادی از نیروهای انسانی است که این بیکاری در تمام بخش‌های تولیدی مانند کشاورزی و صنعت خود را نشان می‌دهد.
عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی و تصویب قانون حداکثر استفاده از توان تولید داخل در قوه مقننه گفت: تمام بحث و تاکید قانون مذکور بر این است که پیش از واردات کالا، محصول یا تجهیزاتی به کشور، ابتدا امکان تولید آن در داخل بررسی شود و اگر شرایط تولید آن در کشور مهیا نبود، مجوز واردات آن صادر شود. / 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet